MojAndroid

Nokia v tlačovej správe prezradila, že spoločne so značkou HONOR si budú obidve strany zdieľa svoje patenty na 5G siete. Ide o výhodnú spoluprácu pre obidve strany v snahe zlepšiť 5G infraštruktúru. Informoval o tom aj portál GSMArena.

Nastáva spolupráca medzi firmami Nokia a HONOR

Fínska firma dnes oznámila, že podpísala vzájomnú patentovú licenčnú zmluvu s čínskym výrobcom HONOR. Nastáva tak spolupráca v rozvoji 5G sietí. Spoločnosti si budú medzi sebou zdieľať svoje nadobudnuté poznatky v oblasti 5G a ďalších mobilných technológií.

Susanna Martikainen, riaditeľka licenčného oddelenia pre mobilné zariadenia spoločnosti Nokia, uviedla:

“Sme radi, že sme uzavreli priateľskú dohodu o krížovej licencii patentov so spoločnosťou Honor, jedným z popredných hráčov na čínskom trhu so smartfónmi. Je to štvrtá významná dohoda o smartfónoch bez súdnych sporov, ktorú spoločnosť Nokia uzavrela za posledných dvanásť mesiacov, a opäť zdôrazňuje silu patentového portfólia spoločnosti Nokia a jej desaťročia trvajúci prínos k mobilným štandardom a ďalším technológiám.”

Nokia XR21
Nokia XR21 5G | Zdroj: GSMArena.com

Pokiaľ ide o patentové portfólio značky Nokia, tak to je založené na viac ako 140 miliardách eur investovaných do výskumu a vývoja od roku 2000. Pozostáva z približne 20000 patentov, z čoho sa asi 6000 nevyhnutne vzťahuje aj na sprostredkovanie 5G infraštruktúry.

Spájanie síl Nokie neprebieha len výlučne s firmou HONOR. Za zmienku stojí aj spolupráca s gigantami ako Samsung či Apple. Je možné, že v budúcnosti uvidíme zahájenie spolupráce aj so spoločnosťou OPPO.

HONOR Magic5 Pro
HONOR Magic5 Pro

Náš tip
Temu a nové nákupné šialenstvo. Je tento obchod bezpečný?

7.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+