MojAndroid

V databáze GeekBench sa objavilo zaujímavé zariadenie s kódovým označením HMD Global TA-1052. Spolu s týmto kódovým označením bolo odhalené aj skóre zariadenia a tiež niektoré špecifikácie. Uniknuté informácie poukazujú na fakt, že sa pravdepodobne jedná o novú pripravovanú vlajkovú loď spoločnosti HMD Global – smartfón Nokia 9.

Náš tip
Nokia 3310: Návrat legendy vo veľkom štýle | TEST

Smartfón sa zastavil v rámci Single-Core Score na hodnote 2196 a v rámci Multi-Core Score na hodnote 7413. Zariadenie HMD Global TA-1052 má byť poháňané vlajkovým procesorom Qualcomm Snapdragon 835 a obsahovať bude tiež 4 GB RAM. Tieto informácie uľahčujú predpokladať, že dané zariadenie je skutočne pripravovaná Nokia 9. Zariadenie má obsahovať systém vo verzii Android 7.1.1 Nougat. Podobný prístroj bol nedávno zaznamenaný v databáze GeekBench a má obsahovať 6 GB RAM. To naznačuje, že nová Nokia 9 by mohla prísť vo viacerých variantách.

Náš tip
Nokia 6, Nokia 5 aj Nokia 3 budú aktualizované na Android O

Nokia resp. spoločnosť HMD Global len nedávno spustila predaj svojich ďalších modelov na európskych trhoch. Spolu s viacnásobnými únikmi špecifikácií a informáciami od GeekBench by nebolo prekvapením, ak by bol príchod novej vlajkovej lode Nokia 9 otázkou niekoľkých týždňov.

Zdroj: gizmochina

9.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+