MojAndroid

Automobilka Nissan predstavila Android aplikáciu LEAF, ktorá má slúžiť majiteľom elektromobilu Nissan LEAF. Aplikácia prináša zaujímavé funkcie a možnosti ovládanie tohoto malého autíčka. Umožňuje priamu kontrolu nad automobilom, môžete si pozrieť aktuálny stav akumulátora, dokonca ho viete priamo cez svoj Android telefón aj nabíjať.

 

Kontrolky vám zobrazia informáciu o dľžke nabíjania. Takto si potom viete overiť aj dojazd automobilu pri aktuálnom nabití batérie. Medzi ďalšími funkciami nechýba ani ovládanie klimatizácie, čo môže byť výhoda v zime, či v lete. Ovládaním klimatizácie cez smartfón si tak môžete pripraviť príjemné prostredie v aute ešte pred samotným príchodom do auta.

Asi zatiaľ jediná chybička aplikácie je to, že nezobrazuje mapu nabíjateľných staníc vzhľadom k aktuálnej polohe automobilu. Elektromobilov je stále ešte malé množstvo a od toho sa odráža aj počet čerpacích staníc. Preto by táto informácia určite poslúžila majiteľom takýchto automobilov.

 

Android aplikácia Nissan LEAF je ďalší znak toho, že sa Androidy postupne stávajú zaujímavá platforma aj pre automobilový priemysel. Aké ďalšie aplikácie, samozrejme okrem navigácií, už používate vo svojom automobile?

Zdroj: AndroidPolice.com

 

5.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+