MojAndroid

Fanúšikovia mobilných hier už veľmi dlho žiadali spoločnosť Nintendo, aby sa angažovala aj v tomto segmente herného priemyslu. Spoločnosť však veľmi dlho odolávala, no bolo pravdepodobné, že skôr či neskôr bude musieť podľahnúť všeobecnému tlaku. Tak sa aj stalo a Nintendo sa teraz spojilo s renomovanou spoločnosťou DeNA, s ktorou chce pracovať na vývoji mobilných hier špeciálne určených pre mobilné smartfóny a tablety.

Spoločnosť DeNA je pritom veľmi známa značka na poli mobilného herného priemyslu. Nové hry by pritom podľa všetkého nemali byť priame porty aktuálnych titulov od Nintenda. Spoločnosť sa totiž zaviazala, že prinesie úplne nové hry, ktoré budú špeciálne prispôsobené pre dotykové obrazovky. Podľa predstaviteľov spoločnosti totiž aj samotní hráči očakávajú, že takéto významné partnerstvo musí priniesť kvalitné a prepracované tituly a nie iba hrubé porty už existujúcich hier.

Spoločnosť tiež uviedla, že pracuje na úplne novej konzole s označením NX, ktorá by mala byť postavená na celkom novom koncepte. Uvidíme, čo tým Nintendo myslí, no trúfneme si odhadnúť, že táto novinka bude mať niečo dočinenia s operačným systémom Android. Žiadne bližšie informácie o tomto zariadení nemáme, no Nintento prezradilo, že by novinka mohla byť predstavená niekedy v priebehu budúceho roka.

Uvidíme, čo vzíde z partnerstva dvoch extrémne úspešných hráčskych spoločností. Isté je iba to, že Nintendo si konečne uvedomilo dôležitosť mobilného herného priemyslu a konečne mu venuje adekvátnu pozornosť. Nadšencom a fanúšikom mobilných hier tak teraz zostáva už iba čakať, kedy príde spoločnosť so svojou prvou novinkou v tejto oblasti a aké zaujímavosti prinesie.

Zdroj: Nintendo, DeNA via The Verge

18.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+