MojAndroid

Spoločnosť Nikon, ktorá je dobre známa z prostredia digitálnych fotoaparátov, by podľa najnovších informácií mohla už čoskoro predstaviť svoj prvý digitálny fotoaparát s Androidom. Informoval o tom zahraničný portál Nikon Rumors, ktorý tiež priniesol informácie o základných parametroch zariadenia. Fotoaparát by mal niesť označenie Nikon Coolpix S800c a ponúkne vybavenie v podobe objektívu s ohniskovou vzdialenosťou 25-250mm, 3,5 palcového OLED displeja, GPS, WiFi a operačného systému Android 2.3 Gingerbread s prístupom ku aplikáciám z Google Play.

Podľa Nikon Rumors má byť Coolpix S800c oficiálne predstavený už 22. augusta. Podľa portálu Androidauthority by to však mohlo byť až 19-23. septembra, kedy sa koná najväčší svetový veľtrh fotografického priemyslu, Photokina.

Update 21.8.2012:

Na internete sa objavili prvé tlačové fotografie Android fotoaparátu od Nikonu. Vyzerá to tak, že Nikon dokonca pripravuje aj verziu v nižšej cenovej kategórii. Môžeme tak usúdiť z uniknutého snímku, na ktorom sa objavili dva rôzne modely s 12x a 3x optickým zoomom.

Svoj prvý Android fotoaparát predstavila aj spoločnosť Polaroid na CES 2012 ešte na začiatku roka. Zariadenie s označením SC1630 ponúkalo 36-108 mm objektív, 16 Mpix snímač, 3-násobný optickým zoom, 3,2 palcový displej a operačný systém Android. Polaroid SC1630 sa však dodnes ešte nezačal predávať.

Aké sú výhody fotoaparátu s Androidom? Vďaka prístupu k desaťtisícom aplikácií z Google Play, môžete získať zaujímavé funkcie pre úpravu fotografií, ktoré ponúkajú napríklad aplikácie, ako Camera Zoom FX, Little Photo, FX Photo Editor a veľa ďalších. Nechýbala by ani skvelá podpora pre zdieľanie fotografií na sociálnych sieťach alebo ich upload na známe cloudové úložiská.

MojAndroid.sk TIP

21.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+