MojAndroid

Profesorovi z  Tufts University sa podarilo vyrobiť batériu, ktorá nevybuchne ani po tom, čo ju prepichnete. Na rozdiel od bežných Li-ion batérií, ktoré sa dnes nachádzajú aj v smartfónoch je tak oveľa bezpečnejšia. Nehrozí ani taká situácia, pri ktorej by vplyvom poškodenia došlo k jej vznieteniu, a dokonca bude fungovať aj vtedy, keď ju rozrežete napoly. Neveríte? Tak sledujte video:

Mike Zimmerman bol schopný vytvoriť takúto batériu vďaka tomu, že nahradil horľavý elektrolyt a izolant, tzv. separator, špeciálnym plastovým polymérom, ktorý je odolný voči ohňu. Ten je veľmi bezpečný a dokonca lacnejší ako v prípade súčasných batérií. Samozrejme, všetko to znie veľmi dobre a lákavo, no od komerčného uvedenia podobných batérií máme ešte ďaleko. Ako aj profesor povedal, je potrebné podstúpiť najrôznejšie záťažové testy, ktoré potvrdia, že takáto batéria je vhodná aj pre použitie v komerčných produktoch. To však pre ich finančnú náročnosť nie je vôbec jednoduché.

Náš tip
Nová super-batéria sa nabije za niekoľko sekúnd, vydrží aj týždeň

Zdroj: androidauthority 

 

10.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+