MojAndroid

O pripravovanom smartfóne, ktorý vznikne v spolupráci spoločnosti Google a Motoroly sme už v minulosti počuli. Dozvedeli sme sa údajnú špecifikáciu zariadenia, podľa ktorej bude mať novinka viac než dostatok výkonu. Najnovšie informácie, ktoré priniesol portál phonearena nám prezrádzajú novinky o názve a plánoch vydania smartfónu.

Názov, ktorý uvádzame v nadpise nie je podľa zdroja oficiálny a používa sa zatiaľ len pre interné účely v rámci spoločnosti. Je však veľká pravdepodobnosť, že v spojení s modelovým označením XT 1100 bude nakoniec použitý aj oficiálne. Mnoho médií si pripravované zariadenie spája s názvom Nexus 6, pretože sa jedná o šiestu iteráciu zariadenia od Googlu. Internetový gigant mal však v minulosti problémy s rodinou spisovateľa Philipa K. Dicka v spojení s použitím názvu Nexus. V jeho knihe Do Androids dream of Electric Sheep?, z ktorej sa stal film Blade Runner boli roboti pomenovaní Nexus-6. Nebude teda žiadnym prekvapením, ak sa Google vyhne použitiu tohto názvu.

Zdroj ďalej uvádza, že Google má v pláne podobne, ako minulý rok uviesť nový smartfón viac v tajnosti, než verejne. Nexus X by mal výsť niekedy koncom októbra alebo začiatkom novembra. O cene však nepadli žiadne slová.

Čo sa týka špecifikácie, stále sa rozpráva o čipe Snapdragon 805, ktorý má byť taktovaný až na 2,6 GHz, pričom asistovať mu má aj operačná pamäť RAM s kapacitou 3 GB. Displej by mal mať veľkosť 5,2 palcov a rozlíšenie QHD. Z ďalšej výbavy môžeme spomenúť 12 Mpix fotoaparát s podporou natáčania 4K videa, prednú 2 Mpix kameru, či 32 GB vnútornú pamäť. Operačný systém má byť samozrejme najnovší Android L.

Zdroj: phonearena

25.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+