MojAndroid

Každého priaznivca Android produktov nepochybne zamrzí, ak jeho zariadenia musia na aktualizácie operačného systému čakať, respektíve ich nedostanú vôbec. Žiaľ, druhá možnosť sa týka aj obľúbeného tabletu Nexus 7 1. generácie, ešte z roku 2012, ktorý sa už Androidu vo verzii 6.0 Marshmallow oficiálne nedočká. Aj preto nás teší, že sme sa dočkali prvej „naportovanej“ verzie najnovšieho Androidu na spomínaný tablet.

Android 6.0 AOSP (Android Open Source Program) sa na tablet s kódovým označením „Grouper“ dostal vďaka šikovným rukám ľudí z XDA fóra. Zariadenie poháňané 4-jadrovým procesorom NVIDIA Tegra 3 o takte 1,2 GHz, ktorému asistuje v útrobách tabletu 1 GB operačnej pamäte RAM, pritom podľa slov developerov vykazuje ešte lepšie výsledky, ako tomu bolo v prípade oficiálnej aktualizácie na Android Lollipop. Tablet teraz pôsobí svižnejším dojmom, v „naportovanej“ verzii pritom nenájdeme žiadne výraznejšie závady. Nutné je však dodať, že táto neoficiálna aktualizácia sa týka len Wi-Fi verzie tabletu.

15094_157__vyrn_156B009X3UW2G_asus_image1_lg

Android 6.0 Marshmallow odporúčame inštalovať len tým šikovnejším z vás, ktorí sa s podobnými alternatívnymi ROM už stretli. Pokiaľ patríte do tejto skupiny, využite odkaz na XDA vlákno nižšie a prečítajte si, ako si na svoj tablet nahrať Android vo svojej najnovšej verzii.

Neoficiálna ROM s Androidom 6.0 pre Nexus 7 (2012) dostupná tu. 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+