MojAndroid

Ďalšia generácia Nexus smartfónu, ktorý zastrešuje spoločnosť Google by mala byť podľa nových špekulácii predstavená v poslednom týždni mesiaca október. Informácie sa podarilo získať portálu Techradar od zdrojov, ktoré sú v úzkom kontakte so spoločnosťou Google. Cena nového modelu bude podľa ich slov polovičná, než cena iPhonu 5S (446 amerických dolárov), takže môžeme čakať podobnú cenovú politiku, akú priniesol Nexus 4.

Nexus 5 motorola

Veľkou časťou úspechu Nexusu 4 je fakt, že maloobchodná predajná cena bola v dobe predstavenia nastavená na veľmi prijateľnú hodnotu aj napriek tomu, že ponúkol slušnú hardvérovú výbavu a dobrú kvalitu spracovania. Nexus zariadenia sú teda cenovo dostupné, ale nie na úkor kvality. Októbrové predstavenie sme už počuli niekoľko krát a vzhľadom na stupňujúce úniky to vyzerá, že smartfónu z dielne Googlu a LG sa dočkáme už onedlho.

Nové informácie o pripravovanom zariadení nám priniesli nedávno uniknuté log súbory Androidu 4.4 Kit Kat. Podľa analýzy tisícov riadkov kódu, Android portálu AndroidWorld sa podarilo zistiť niekoľko zaujímavých faktov. V kóde boli nájdené referencie pre stabilizáciu obrazu a to v prípade oboch snímačov, predného aj zadného. Nie je však jasné, či sa jedná o softvérovú  alebo hardvérovú stabilizáciu. Ďalšie referencie odhaľujú podporu pre USB OTG.

Zdroj: techradar, androidauthority

2.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+