MojAndroid

Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že by ďalšie Nexus zariadenie mohla vyrobiť spoločnosť Motorola, neskôr sa však objavili špekulácie, ktoré tvrdili, že Nexus zas vyrobí LG. Novšie informácie sa zdajú byť pravdepodobnejšie, čo potvrdzujú aj páni zo serveru Tinhte.vnktorí predpovedali aj špecifikácie Motoroly Moto X dávno pred ich konkurenciou. Podľa najnovších správ však Nexus 5 nebude obsahovať Snapdragon 600, ako sa očakávalo, ale jeho výkonnejšiu dvojičku Snapdragon 800, čo je momentálne jeden z najsilnejších procesorov na trhu. Nexusu 5 sa však dočkáme zrejme až na konci roka.

LG-Nexus-4-add2

Najnovšie informácie o pripravovanom zariadení Nexus 5 napovedajú, že ponúkne procesor Snapdragon 800. Okrem toho je však tiež známe, že by zariadenie malo ponúknuť sklenený zadný kryt, ako tomu bolo pri Nexuse 4. Myšlienka, že ďalší Nexus smartfón bude vychádzať z modelu LG G2 je tiež pravdepodobná, avšak Nexus 5 by mal ponúknuť výkon na rovnakej úrovni. Namiesto netradičných tlačidiel v zadnom kryte LG G2 však Nexus ponesie ovládacie prvky pod displejom alebo priamo na ňom (softvérové tlačidlá). Ďalšie špekulácie hovoria tiež o tom, že LG v Nexuse 5 umiestni veľmi kvalitný fotoaparát, ktorý bude špičkou a bude konkurovať aj fotoaparátom v top modeloch rôznych výrobcov. Povráva sa tiež, že by sme sa na sklonku roka mohli dočkať dvoch Nexus zariadení, pričom by druhé mala vyrobiť Motorola a malo by ísť o pokračovateľa Nexusu 4. Uvidíme teda, čo si pre nás Google a jeho partneri ku koncu roka pripravia a vôbec by sme sa nebránili napríklad ani novému 10-palcovému tabletu. Čo vy na to?

Zdroj: Phandroid

17.8.2013
 • michal

  To je pekne, kiez by uz boli na trhu tablety so Snapdragon 800.

 • eM

  Len to sklo nech tam nedavaju!

  • Jonatan666

   tak tak bude to strach rozbit ho ……hned treba otterbox deffender na to :-D

 • Len nech bude dobrá cena a hneď kupujem .

 • Pascal

  Netreba verit nicomu, niekde sa zas hovori ze LG uz nexus nebude robit, tak isto o Moto X sa hovorilo ako o nejakom ultra mega super telefone s vodotryskom a je to len obycajny nezaujimavy telefon.

  • Jonatan666

   presne ja este stale uvazujem o klasickej nexus 4 aj ten je az az fajny :-P ale vydrzim do vianoc a nexus 4 2013 alebo ako ho nazvu bude aspon skor na dosah :-P

 • Erik

  Na tento MT bol predpokladany datum vydania niekedy v marci tusim alebo tak nejak dost som sa na neho tesil ale kym vysla vobec nejaka aktualizacia ohladom tohto nexusu kupil som SGS3…škoda

+