MojAndroid

Nexus 5 sa už objavil na fotografiách a príchod nového Androidu 4.4 KitKat potvrdil už aj samotný šéf  Androidu a projektu Chrome Sundar Pichai. Otázne ostáva, kedy ich Google predvedie verejnosti. Z minulosti vieme, že internetový gigant zvykne novú verziu Androidu spolu s novým Nexus smartfónom predstaviť v októbri.  Zdá sa, že tradíciu dodrží a Android KitKat s Nexusom 5 odhalí už 14. októbra. Informovalo o tom niekoľko rôznych zdrojom vrátane portálu Ausdroid.

nexus 5 render

Koncept nového Nexusu 5 založený na uniknutých fotografiách

Ausdroid tvrdí, že zdroj tejto informácie je dôveryhodný, no zatiaľ správy o dátume predstavenia noviniek od Google tiež považujú len za dohady. Potvrdil, že nový Nexus 5 vyrobí spoločnosť LG a prezradil aj niekoľko detailov o nadchádzajúcom Androide. Zdá sa, že zatiaľ nepôjde o majoritnú aktualizáciu a teda z novšieho Androidu sa budú môcť tešiť aj staršie zariadenia. Všetko však zatiaľ ostáva v rovine dohadov a to dovtedy, dokým Google nový operačný systém skutočne nepredstaví.

Android 4.4 KitKat má ponúknuť nasledovné novinky:

  • Dostupnosť aj pre staršie zariadenia
  • Aktualizácia Miracast
  • Nová galéria
  • Nové API pre animácie
  • Zmenu farby prostredia z natívnej modrej na inú z dostupných farieb
  • Nové notifikačné widgety
14.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+