MojAndroid

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorým sa podarilo získať Nexus 4 zo zahraničia, tak si ho teraz môžete aktualizovať na Android 4.2.2 manuálne. Update pravdepodobne v nasledovných dňoch sprístupní prostredníctvom OTA aj Google, no v prípade, že sa vám nechce čakať, môžete postupovať podľa nižšie uvedeného návodu, ktorý povýši Android z verzie 4.2.1 na Android 4.2.2 Jelly Bean. Ten prináša niekoľko noviniek a opravy chýb, ktorým sme sa venovali aj v článku Android 4.2.2 prináša vylepšené rýchle nastavenia, nové notifikácie a ďalšie.

Nexus 4_04

Aktualizácia Nexus 4 na Android 4.2.2 Jelly Bean:

1. Vypnite telefón a súčasným stlačením oboch tlačidiel pre ovládanie hlasitosti a zapnutie spustite fastboot menu. Pomocou tlačidiel hlasitosti sa prepnite do recovery – potvrdenie sa realizuje pomocou tlačidla pre zapnutie. Keď uvidíte Androida s červeným výkričníkom, stlačte naraz tlačidlo zapnutia a tlačidlo pre zvýšenie hlasitosti. Objaví sa nové menu, kde vyberiete položku s názvom “apply update from adb“.

2. Teraz pripojte Nexus 4 k počítaču s nainštalovaným ADB (nainštalujete ho pomocou SDK balíka zo stránky Android developers). Otvorte príkazový riadok a zadajte príkaz z rovnakého adresára, do ktorého ste si stiahli aj aktualizačný balíček s Androidom 4.2.2, “adb sideload de8b8d101614.signed-occam-JDQ39-from-JOP40D.de8b8d10.zip”. Mali by ste vidieť bar s informáciou o priebehu inštalácie.

3. Po úspešnej inštalácii reštartujte zariadenie.

—> Sťahuj Android 4.2.2 pre Nexus 4  JDQ39 <—

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+