MojAndroid

Hoci Nexus 4 má svoje najlepšie roky už za sebou, neznamená to, že Google naňho zanevrel. Práve naopak. Najnovšie kúsky informácií nasvedčujú tomu, že tvorca tohto operačného systému ho chce dostať aj do niekoľko rokov starého zariadenia, akým je práve Nexus 4. Ten bol predstavený koncom roka 2012 so štvorjadrovým procesorom a 2 GB RAM. Výkonu k plynulému chodu najnovšieho OS má teda dostatok.

To, že Google novú verziu Androdu testuje aj na Nexuse 4 dokazuje záznam zo stránky code.google.com, kde boli spozorované príspevky od zamestnancov spoločnosti používajúcich práve tento smartfón s Androidom L. Ten by v blízkej budúcnosti mohol byť pomenovaný po Nestlé pochúťke Lion alebo Lemon Meringue Pie. Samozrejme, stále nie je isté, či Google sprístupní novú verziu aj iným majiteľom Nexusu 4. Vzhľadom na jeho hardvérovú špecifikáciu však máme nádej, že Google tak pri oficiálnom predstavení OS naozaj urobí.

Zdroj: androidpolice

22.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+