MojAndroid

Spoločnosť Nextbit, ktorého tím tvorí aj jeden z vývojárov operačného systému Android, predstavila nový smartfón s názvom Robin. Novinka zaujme svojim nevšedným dizajnom, ako aj funkciami zálohovania do cloudu. So smartfónom Robin by sa už nemalo stať, že by vám v internej pamäti došlo miesto. Ak sa totižto zaplní na 90%, zariadenie automaticky presunie aplikácie alebo fotky, ktoré ste už dlho nepoužili, do cloudu. Ten je smartfónom rozpoznaný ako interné úložisko a tak majú k nemu prístup aj samotné aplikácie.

robin

Robin je zároveň navrhnutý tak, aby celý jeho obsah zálohoval na servery spoločnosti, a to kedykoľvek sa pripojí k WiFi sieti. Týmto spôsobom môže vymazať akúkoľvek aplikáciu alebo fotky bez toho, aby používateľ prišiel o svoje dáta. Nextbit “offline” aplikácie vyznačí sivou farbou, pre ich obnovu a opätovne spustenie stačí na ne kliknúť. Aplikácia sa razom obnoví do lokálneho úložisko, a to so všetkými dátami, vrátane prihlasovacích údajov. Presne tak, ako tomu bolo pred jej premiestnením do cloudu.

robin2

Zariadenie má byť dostupné v dvoch farbách, v čiernej (midnight) a tyrkysovej (mint). Konštrukcia má skôr hranaté tvary, pričom veľa prvkov, vrátane kamery a tlačidiel, sú okrúhle. Celkovo pôsobí Robin ako príjemné spestrenie mobilného trhu a na prvý pohľad pôsobí výnimočne. Hardvérová výbava zahŕňa USB-C 3.0 konektor, predné stereoreproduktory napájané dvojicou samostatných zosilňovačov, procesor Snapdragon 808, 5,2″ IPS Full HD displej, ako aj 13 Mpix fotoaparát duálnym dvojtónovým LED bleskom. Medzi špecifikáciami zariadenia nájdete aj snímač odtlačkov prstov umiestnený do tlačidla zapnutia napravo, či 32 GB vnútornú pamäť, ktorá je rozšírená o 100 GB cloudového úložiska Nextbit. Samozrejmosťou je aj 2680 mAh batéria, Bluetooth, WiFi, NFC a LTE.

robin5

Ďalšou zaujímavosťou tohto modelu je, že príde s odblokovaným bootloaderom, takže spoločnosť vychádza v ústrety aj vývojárom, ktorí budú môcť vytvárať ROM-ky bez ďalších obmedzení. Navyše, ani nahranie alternatívnej ROM neporuší záruku.

Nextbit Robin zatiaľ nie je oficiálne dostupný. Spoločnosť hľadá prostriedky na spustenie masovej produkcie prostredníctvom Kickstarteru. Novinku si tak môžete predobjednať za akciovú cenu 299 dolárov. Táto cena platí pre prvých 1000 záujemcov, akékoľvek ďalšie objednávky vyjdu na 349 dolárov. Bežná cena sa bude pohybovať na úrovni 399 dolárov, pričom oficiálnym termínom spustenia predaja je január budúceho roka.

Zdroj: pocketnow

2.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+