MojAndroid

Google dnes na konferencii Google I/O 2019 predstavil nové smart zariadenia do domácnosti s názvom Nest Hub Max. V podstate sa jedná o kombináciu troch starších zariadení – smart reproduktoru Google Home Max, smart kamery Nest Camera a smart displeja Google Home Hub. Na prvý pohľad sa podoba práve poslednému menovanému zariadeniu, ktorý mal tiež 10-palcový displej, ale chýbala mu kamera. Tá prináša pre Nest Hub Max viacero možností.

Kamera je podstatnou súčasťou novinky

V prvom rade môže Nest Hub Max, podobne ako Nest Camera, nahradiť domácu bezpečnostnú kameru a streamovať dianie vo vašej domácnosti do vášho smartfónu, keď budete mimo domu. Ďalej môže vďaka kamere rozoznať vašu tvár a okamžite vám ponúknuť vašu personalizovanú domácu stránku s agendou v kalendári alebo prezentáciou vašich fotiek. Google túto funkciu nazýva Face Match. Zariadenie má uloženú nasnímanú tvár lokálne a nie na serveroch Googlu. Samozrejmosťou je aj možnosť videohovorov pomocou služby Google Duo. Pokiaľ niekto trpí paranoiou, tak má na zariadení zelenú signalizačnú diódu, ktorá ukazuje, či je kamera aktívna.

Plné prepojenie s Google Asistentom

S Nest Hub Max môžete, samozrejme, plne využívať Google Asistenta, ktorý vám s pomocou Google vyhľadávania odpovie na všetky otázky, pomôže ovládať ďalšie zariadenia v domácnosti alebo prehraje akékoľvek video alebo film z Youtube. Nest Hub Max sa objaví na trhu v druhej polovici roku za cenu 229 dolárov.

7.5.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+