MojAndroid

Letákové ponuky sú pre online služby stále jedným z najefektívnejších marketingových nástrojov. To ale neznamená, že na ne všetci radi klikáme. Prihlásenie na odber noviniek z newsletterov je ale často podmienka pre využívanie inak bezplatnej online služby, a tak mnohí z nás e-mail poskytujú aj vtedy, keď o newsletter nemáme záujem. Našťastie, existuje jednoduché riešenie, ako sa odhlásiť zo všetkých nechcených newsletterov v priebehu niekoľkých sekúnd.

Služba, ktorá to umožňuje, sa volá Unroll.me. Ide o veľmi efektívny a užitočný nástroj, ktorý by ste určite mali poznať a ktorý vám v budúcnosti možno ušetrí množstvo času. Skúste sa zamyslieť nad tým, koľko času strávite tým, že sa pozriete na upozornenie na telefóne iba preto, aby ste zistili, že ide o ďalší nechcený newsletter. Poviete si ale, že keď budete pri počítači, odhlásite sa z neho, no s najväčšou pravdepodobnosťou zabudnete a o pár dní máte v schránke ďalší mail. Unroll.me to dokáže vyriešiť jednoducho a veľmi elegantne.

Unroll.me navod 1

Stačí, keď na stránke unroll.me zadáte vašu e-mailovú adresu a v zápätí sa vám zobrazí zoznam všetkých newsletterov, na ktoré je daná adresa prihlásená. Pri každom newsletteri máte na výber tri možnosti – môžete ho označiť za užitočný a ponechať v schránke, môžete sa z newsletteru odhlásiť alebo ho pridať do rollupu. K poslednej možnosti sa ešte vrátime, no tou najužitočnejšou je možnosť odhlásiť sa z newsletteru jedným kliknutím.

Nemusíte navštevovať stránku poskytovateľa newsletteru a najmä nemusíte otvárať každý e-mail zvlášť a hľadať drobným písmom napísaný odkaz na odhlásenie. Iste, služba Unroll.me nie je stopercentná a z času na čas sa nájde newsletter, pre odstránenie ktorého budete musieť tieto kroky podstúpiť. To je ale skutočne ojedinelé a v drvivej väčšine prípadov vám bude stačiť jedno kliknutie na stránke unroll.me.

Unroll.me navod 2

Keď prvýkrát navštívite službu unroll.me, možno budete prekvapení tým, na koľko newsleterov ste sa prihlásili. Konečné číslo ale väčšinou nie je až také vysoké, ako ukazuje služba. Každá online služba má dnes už niekoľko newsletterov a odhlásenie z jednej väčšinou nezaručí odhlásenie z ostatných. Každý newsletter je v mnohých prípadoch posielaný z inej adresy, a tak sa v zozname jedna služba môže zobraziť viackrát.Unroll.me navod 3

Ako vidíte, my sme sa v minulosti odhlásili už zo 448 newsletterov. Aktuálne odoberáme menej než 150. To sa môže zdať ako enormne vysoké číslo, no v mnohých prípadoch ide o veľmi sporadické newslettery, ktoré nám chodia maximálne niekoľkokrát ročne.

Ak aj vy máte podobný počet newsletterov, unroll.me vám ponúka špeciálnu funkciu Rollup. Sem si môžete umiestniť newslettery, ktoré nechcete dostávať priamo do schránky, no nechcete o ne celkom prísť, ak by sa v nich nachádzala nejaká atraktívna ponuka. Ide o šikovnú pomôcku, ktorá je zlatou strednou cestou medzi úplným zrušením newsletterov a ich ponechaním v schránke.

Veríme, že vám náš návod pomohol a konečne si budete môcť bez problémov upratať vašu e-mailovú schránku. Je ale veľmi pravdepodobné, že sa k službe v budúcnosti znovu vrátite. Newslettery totiž časom pribúdajú, a tak je dobré unroll.me skontrolovať aspoň niekoľkokrát ročne a mať tak istotu v tom, že sa vám do schránky nedostanú žiadne nechcené e-maily. Najlepšie na tom je, že služba je úplne zadarmo, a tak vám nič nebráni ju vyskúšať.

Unroll.me – Odhláste sa z newsletterov jedným kliknutím

26.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+