MojAndroid

New Balance mnohí z vás poznajú skôr ako výrobcu športovej obuvi. Málokto však vie, že táto firma vyrába aj fitness príslušenstvo, a to vrátane inteligentných hodiniek. Ich prvý počin v tejto časti priemyslu má názov RunIQ a na prvý pohľad ide o naozaj zaujímavé zariadenie. Vzniklo v spolupráci 4 spoločností – New Balance, Intel (hardvér), Google (softvér) a Strava (meranie aktivity).

new-balance-hodinky

Hodinky RunIQ majú vstavané GPS, monitor tepu a sú odolné až do 5 ATM. Na jedno nabitie by ich batéria mala zvládnuť 5 hodín fyzickej aktivity meranej cez GPS, pričom by bežne batéria mala zvládnuť 24 hodín prevádzky. Operačným systémom je Android Wear, no môžeme očakávať niekoľko zmien a vylepšení od samotného výrobcu. Minimálne nejaké zaujímavé ciferníky. Zaujímavosťou je, že majitelia týchto hodiniek budú automaticky členmi New Balance Global Run Club-u, ktorý bude ponúkať svojim členom rôzne výhody, stretnutia, či špeciálne skupiny na sociálnych sieťach.

Náš tip
Všetky články z výstavy CES 2017 nájdete na tomto odkaze

Okrem hodiniek predstavil New Balance aj športové slúchadlá PaceIQ vyrobené v spolupráci so spoločnosťou Jabra. Ide o bezdrôtové bluetooth slúchadlá, ktoré sa dajú pripojiť aj k hodinkám RunIQ a ponúkajú okrem prehrávania hudby aj špeciálne Sport tlačidlo, ktoré spustí prehrávanie informácií o vašej fyzickej aktivite z hodiniek. Hodinky RunIQ sú dostupné za cenu $300 a športové slúchadlá PaceIQ si môžete kúpiť za $110.

Zdroj: TheVerge

6.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+