MojAndroid

Na trhu sa objavila nebezpečná nabíjačka, na ktorú upozornila Česká obchodná inšpekcia. Nabíjačka sa pravdepodobne predávala aj na slovenskom trhu, v aktuálnej ponuke slovenských eshopov sme ju nenašli. Pri jej používaní hrozí vysoké riziko úrazu elektrickým prúdom. Konkrétne ide o model SWISSTEN CLT304. Ak túto nabíjačku máte doma, radšej ju nepoužívajte. Na tému upozornil portál Svetandroida.cz.

SWISSTEN CLT304
Foto: čoi.cz

Nabíjačku SWISSTEN CLT304 radšej nepoužívajte

ČOI uložila zákaz dodávania výrobku na trh a jeho okamžité stiahnutie z trhu. ČOI pri výrobku zistila vysoké riziko úrazu elektrickým prúdom, ktoré môže viesť až k smrti používateľa tým, že sa dotkne USB konektora na tele výrobku. V týchto častiach sa môže objaviť nebezpečné sieťoví napätie 230 V v dôsledku nedostatočnej izolácie medzi primárnou a sekundárnou časťou výrobku.

Informácie o výrobku:

  • Názov výrobku: USB nabíjačka
  • Typ/číslo modelu: SWISSTEN CLT304
  • Výrobné číslo/EAN: 8595217440630
  • Identifikačné údaje výrobcu: SWISSTEN Technology, Shenzhen, China
  • Krajina pôvodu: Čína
Náš tip
Toto je TOP 10 Android aplikácií, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (4/2021)
13.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+