MojAndroid

Hoci sa píše rok 2015 (čoskoro 2016), množstvo ľudí nemá v paušále balíček s mobilným internetom, prípadne má len veľmi malý, obmedzený balíček dát. Takýto používatelia preto vyhľadávajú spôsob, ako by ušetrili čo najviac megabajtov pri akejkoľvek činnosti vykonávanej na svojom smartfóne či tablete. Jedným z procesov, ktoré najviac spotrebúvajú naše mobilné dáta, je prehliadanie internetu. Mnohí z vás preto logicky hľadajú spôsob, ako webstránky načítať v rôznych jednoduchších režimoch, prípadne si ich uložiť offline do mobilu v čase, keď sú na Wi-Fi. Hoci na to existujú rôzne aplikácie (typu Pocket), najjednoduchší spôsob prinášajú prekvapivo dva najpopulárnejšie prehliadače internetu Chrome a Firefox. Priamo v nich si totižto môžete webstránky uložiť vo formáte PDF. V tomto návode vám povieme, ako na to!

Ako ukladať stránky vo formáte PDF v prehliadači Google Chrome

  1. Otvorte si web (článok), ktorý si chcete uložiť na offline prezeranie.
  2. Otvorte Menu (tri bodky vpravo hore).
  3. Zvoľte Tlačiť.
  4. Pravo hore kliknite na ikonu PDF.
  5. Hotovo! Váš článok sa uložiť do zložky Downloads (prípadne Dokumenty) priamo v pamäti vášho zariadenia.

Ako ukladať stránky vo formáte PDF v prehliadači Mozilla Firefox

  1. Otvorte si web (článok), ktorý si chcete uložiť na offline prezeranie.
  2. Otvorte Menu (tri bodky vpravo hore).
  3. Zvoľte Stránka.
  4. Zvoľte možnosť Uložiť ako PDF.
  5. Hotovo! Váš článok sa uložiť do zložky Downloads (prípadne Dokumenty) priamo v pamäti vášho zariadenia.

Ostatné prehliadače môžu túto funkciu ponúkať formou rôznych add-on funkcií, no to už nie je tak jednoduchý spôsob ako ponúka Chrome alebo Firefox. Nás táto funkcia veľmi potešila a priznáme sa, že sme o nej doteraz nevedeli. Ako ste na tom vy? Vedeli ste o možnosti uložiť web ako PDF a používali ste túto možnosť?

Zdroj: PhoneArena

7.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+