MojAndroid

Ak ste vlastníkom iného, ako Nexus zariadenia, tak si zrejme na nový Android 5.0 Lollipop ešte počkáte. Niektorí z vás ho nikdy ani vo forme aktualizácie nedostanú. My vám však už dnes prinášame jednoduchý návod na to, ako si na vašom Android zariadení nastaviť dizajn Androidu 5.0 Lollipop. Na svojom smartfóne či tablete nebudete mať nový systém, no budete si môcť užiť pocit z jeho používania. Potrebovať na to budete iba jednu aplikáciu a niekoľko súborov, ktoré vám ponúkneme priamo v tomto článku.

Základom je Nova Launcher

Základom dnešného návodu je aplikácia Nova Launcher. Tú v našich článkoch spomíname pomerne často, no má to svoje opodstatnenie. Autori tejto aplikácie totižto neustále pracujú na zapracovaní nových funkcií a dizajnu, čo sa stalo aj po predstavení Androidu 5.0 Lollipop. Aktuálne tak tento launcher ponúka vzhľad nového Androidu, jeho efekty aj ikony. Nova Launcher si môžete stiahnuť v bezplatnej verzii, no pre sprístupnenie všetkých jeho funkcií si budete musieť jednorázovo zaplatiť prémiovú verziu aplikácie. Túto investíciu však nikdy neoľutujete, sľubujem :-)

2014-11-07 09.59.14 2014-11-07 09.59.19 2014-11-07 09.59.25

Po nainštalovaní Nova Launcheru prejdite do jeho nastavení (Nova Settings), kde otvorte položku Vzhľad a dojem > Téma ikon a tu zvoľte ikony Lollipop (Android 5.0). Táto možnosť zmení ikony dostupných aplikácií na tie, ktoré sa nachádzajú v Androide 5.0 Lollipop. Potom v rovnakom menu prejdite do Animácie aplikácií a zvoľte možnosť Posunúpť zdola (L Developer preview). Táto možnosť zmení animácie systému na rovnaké, aké nájdete v novom Androide. Teraz si môžete vyskúšať, ako chutí lízatko od Googlu a ako vyzerajú jeho ikony a animácie :-)

Pre dotvorenie pocitu

Aby ste svoj pocit z nového Androidu ešte dotvorili, môžete si stiahnuť a nainštalovať niektorú z tapiet, ktoré sa nachádzajú v Androide L. Pozadia sú vytvorené v štýle Material dizajnu, takže sa dokonale hodia k ikonám a prechodom, ktoré ste si práve nastavili. Výhodou Nova Launcheru je tiež to, že si pozadie môžete nastaviť čisto na výšku (v plnom rozlíšení).

wallpaper_19

K tapetám pridávame aj odkaz na stiahnutie zvonení z nového Androidu, ktoré vám rovnako môžu vylepšiť pocit z používania vášho zariadenia. Návod, ako si nastaviť zvonenie vám zrejme opisovať nemusíme.

Zvonenia – Android 5.0 Lollipop – odkaz na stiahnutie

Veríme, že sme vám s našim návodom aspoň trocha priblížili to, ako nový Android 5.0 Lollipop vyzerá. V komentároch nám píšte, ako by sa dal systém v Android smartfónoch či tabletoch ešte viac priblížiť k novému Androidu a či používate Nova Launcher, alebo inú nadstavbu systému.

7.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+