MojAndroid

HTC Hero AndroidHTC oznámilo nový update, ktorý vymaže všetky dáta z telefónu. Je potrebné si spraviť zálohu svojich dát. Ponúkame návod, ako si najjednoduchšie zálohovať dáta vo svojom HTC Hero. Ak chcete zistiť, ktoré služby Google sú k dispozícii, nastavte sa na úvodnú obrazovku a stlačte položky Nabídka > Nastavení > Synchronizace dat. Povoľte služby, ktoré chcete synchronizovat. Na výber máte možnosti: Google, Exchange ActiveSync a synchronizáciu s PC. Môžete taktiež povoliť Auto-sync pre automatickú synchronizáciu dát alebo stlačte položky Nabídka > Synchronizovat pre okamžitú synchronizáciu.

Synchronizácia aplikácií Google

Aplikácie Google na Vašom telefóne, ako Gmail/Google Mail, Kalendár a Kontakty, Vám ponúkajú prístup k tým istým osobným informáciám (e-maily, udalosti a kontakty), ktoré pridávate, prezeráte a upravujete na Vašom počítači za použitia Gmailu/Google Mailu alebo Kalendára. Synchronizujte aplikácie Google, ktoré chcete mať stále aktualizované.

Výber aplikácie na synchronizovanie

1. Stlačte tlačidlo DOMOV > PONUKA.

2. Kliknite na Settings (Nastavenia) > Data synchronization (Synchronizácia dát) > Google.

Poznámka: Ako predvolené sa všetky osobné informácie v Gmaili/Google Maili, Kalenári a Kontaktoch synchronizujú zakaždým, keď dostanete novú správu.
3. Vyberte aplikácie Google, ktoré chcete synchronizovať.
Tip Výberom Auto-sync (Automatická synchronizácia) sa automaticky synchronizujú všetky aplikácie. Keď je možnosť Auto-sync (Automatická synchronizácia) blokovaná, môžete synchronizovať jednotlivé aplikácie ručným výberom ich príslušných políčok.

Zálohovanie Vašich Footprintov

Môžete zálohovať svoje footprinty ich premiestnením na pamäťovú kartu. Keď importujete zálohované súbory z pamäťovej karty, uchovajú sa všetky nové footprinty, ktoré ste pridali na zariadenie.
• Pre zálohovanie Footprintov stlačte na obrazovke kategórií tlačidlo PONUKA a potom klepnite na Export (Exportovať).
• Pre importovanie zálohovaných súborov do telefónu stlačte PONUKA a potom klepnite na Import (Importovať). Ak sú niektoré footprinty v zariadení rovnaké ako na karte, systém sa Vás opýta, či ich chcete prepísať. Možnosť Import (Importovať) môžete použiť aj na použitie obrázkov v Albumoch ako Footprintu.

Zálohovanie Android aplikácií

1. Nainštalujte si aplikáciu Astro File Manager cez QR kód alebo z Android Marketu

( spusti Android Market, vyhľadaj aplikáciu Astro File Manager a nainštaluj ju)

2. Spusti Astro File Manager

3. Klikni tlačidlo Menu

4. Zvoľ Menu > Tools > Application Manager/Backup

5. Zvoľ jednu,  viac alebo všetky nainštalované aplikácie a klikni na Backup

6. Aplikácie budú zálohované na SD kartu

Nastavenie HTC Sync pre synchronizáciu s položkami Outlook

Použite Sync Manager na synchronizáciu Outlook kontaktov a udalostí kalendára v počítači medzi telefónom a počítačom.

1. V počítači spustite HTC Sync.

2. Pomocou priloženého kábla USB pripojte telefón k počítaču.

Poznámky
• V telefóne skontrolujte, či sa v Oznámeniach v stavovom riadku nachádza ikona , aby ste vedeli, či HTC Sync rozpoznáva telefón.
• Keď pripojíte telefón k počítaču pomocou HTC Sync po prvýkrát, spustí sa Phone Connection Wizard (Sprievodca pripojením telefónu). Pre dokončenie sprievodcu nasledujte inštrukcie.

3. Keď synchronizujete telefón po prvýkrát, automaticky sa ako pomoc pri nastavení HTC Sync spustí Synchronisation Settings Wizard (Sprievodca nastaveniami synchronizácie).

Poznámka Ak sa Sprievodca nastaveniami synchronizácie nespustí, kliknite na možnosť Synchronise Now (Synchronizovať teraz).

4. Na obrazovke Synchronisation Settings Wizard (Sprievodca nastaveniami synchronizácie) kliknite na Next (Ďalej).

5. Vyberte si aplikáciu počítača, ktorú chcete synchronizovať a kliknite na Next(Ďalej).

6. Vyberte kategórie, ktoré chcete synchronizovať, potom kliknite na Next (Ďalej).

Poznámka Po kliknutí na Next (Ďalej) budete možno požiadaní vybrať si ďalšie kategórie. Táto stránka sa objaví len vtedy, ak sú v pripojenom telefóne podporované niektoré ďalšie kategórie.

7. Vyberte si, kedy sa majú dáta synchronizovať a kliknite na Next (Ďalej).

8. Skontrolujte si nastavenia, ktoré ste zvolili a kliknite na Finish (Dokončiť).

Ak chcete mať viac vylepšených funkcií pri nastavovaní HTC Sync, môžete použiť Manual settings (Manuálne nastavenia). Viac o tom, ako nastaviť HTC Sync pomocou Manuálneho nastavenia, získate v pomocníkovi HTC Sync na Vašom počítači.

Zdroj: www.htc.com a HTC User Manual
19.6.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+