MojAndroid

Kontrolovanie úrovne alkoholu v krvi môže byť veľmi prospešné. Nielenže si tým môžete ušetriť nemalé peniaze za prípadnú pokutu, ale môžete najmä predísť nebezpečným nehodám, ku ktorým by mohlo dôjsť pri šoférovaní pod vplyvom alkoholu. Dnes už nie sú dychové testery ničím výnimočným, no riešenie od firmy Milo Sensors je oveľa elegantnejšie. Proof je totiž náramok, ktorý na základe výparov z kože analyzuje množstvo alkoholu krvi v reálnom čase.

proof-naramok-cover

Vďaka tomu môžete už počas noci vedieť, koľko máte alkoholu v krvi a kedy by ste asi mali prestať piť, aby ste ráno boli schopní šoférovania. Náramok je prepojený s mobilnou aplikáciou, kde si môžete kedykoľvek pozrieť aktuálne merania. Okrem toho si môžete nastaviť hodnoty, pri ktorých vás aplikácia automaticky upozorní na to, aby ste prestali piť.

Vďaka tomu, že náramok sleduje úroveň alkoholu pravidelne, máte predstavu o tom, ako rýchlo táto úroveň stúpa a koľko si ešte môžete dovoliť vypiť. Možno nešoférujete, ale chcete hladinu alkoholu udržať na rozumnej úrovni. Jednoducho si tak môžete skontrolovať, nakoľko ovplyvnili úroveň alkoholu vo vašej krvi posledné poháriky a ako sa táto úroveň menila v čase. Ide o skutočne veľmi šikovné riešenie. Náramok tiež ponúka sociálne funkcie a prostredníctvom aplikácie viete monitorovať aj úroveň alkoholu v krvi vašich priateľov, ktorí tiež používajú rovnaký náramok. Okrem toho, technológia potrebná na zisťovanie úrovne alkoholu by v budúcnosti mohla slúžiť aj na zisťovanie úrovne iných látok v krvi, napríklad kofeínu. Spoločnosť sa ale teraz vybrala touto cestou a hoci ešte nepoznáme presný dátum uvedenia náramku Proof na trh, vieme, že jeho cena sa bude pohybovať na úrovni od 100 do 150 USD.

Zdroj: TechCrunch

9.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+