MojAndroid

Dnes na trhu nájdeme veľké množstvo inteligentných doplnkov a príslušenstva pre fanúšikov športu a zdravého životného štýlu. Toto odvetvie priemyslu je veľmi zaujímavé a stále sa vyvíja. Aj preto nás tu niekedy prekvapí atraktívna nová technológia, s ktorou sme doteraz nemali veľa skúseností. Startup zo San Francisca s názvom Naked Labs teraz pripravil takéto nové zariadenie, ktoré je skutočne originálne a zaujímavé.

Ide o inteligentné zrkadlo s 3D skenovacím systémom tela. Tento systém je schopný rozpoznať proporcie tela a skenované údaje preniesť do príslušnej aplikácie. Tá údaje vyhodnotí a povie vám, na ktoré partie vášho tela by ste sa mali zamerať pri cvičení. Samozrejmosťou je možnosť sledovať vývoj pri cvičení a zdokonaľovaní svojej postavy. Fitness systém je doplnený aj o váhu, ktorá ma zabudovanú rotačnú plošinu. Vďaka tomu bude vaše telo skenované plynulo zo všetkých strán a budete tak mať istotu, že vo vašom zariadení máte skutočne presné údaje.

Naked Labs zrkadlo vaha

Systém dokáže naskenovať telo v priebehu 20 sekúnd, čo bolo cieľom spoločnosti aj kvôli tomu, že v súčasnosti trvá približne takto dlho, kým vás odváži inteligentná váha a ukáže vám všetky dostupné informácie. Fitness systém od Naked Labs si pamätá až šesť používateľských profilov pre celú vašu rodinu. Okrem toho môžu skenovanie jednorazovo vyskúšať aj vaši hostia, ktorí sa môžu plnohodnotne odskenovať, no nemôžu už ďalej sledovať svoj progres. Ide o veľmi zaujímavé riešenie, ktoré by malo poskytovať objektívne informácie o napredovaní v cvičení a zdravom životnom štýle. 3D systém od Naked Labs ale nie je lacná záležitosť – stojí 499 USD, pričom spoločnosť iba teraz spustila predobjednávky, no prvé zariadenia sa k zákazníkom dostanú až v marci 2017.

Zdroj: TechCrunch 

15.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+