MojAndroid

Ak je sledovanie videí v službe YouTube jednou z vašich obľúbených aktivít na vašom smartfóne, možno vás zaujme tento článok, v ktorom si povieme, ktoré zariadenia sú podľa spoločnosti Google najvhodnejšie na sledovanie videí. Takže ak ste vlastníkom niektorého z uvedených zariadení, tak váš zážitok z videí by mal patriť k jedným z najlepších.

Vlajkové lode od rôznych výrobcov

Služba YouTube uverejnila šesť základných technológií, ktorými musí smartfón v tomto rebríčku disponovať:

  1. High Dynamic Range (HDR) – Táto technológia povoľuje displeju zobraziť vyšší kontrast, aby všetky detaily boli čisto viditeľné aj napriek tomu, že video prehrávané na tomto displeji bolo natáčané v tmavšom prostredí.
  2. Podpora 360° videí – Umožňuje divákom prevziať kontrolu nad tým, čo sledujú, pretože v takomto videu môžete nasmerovať video do rôznych strán. Môžete sa pozrieť hore, dole, za seba či do strán.
  3. Dekódovanie v 4K – Táto technológia umožňuje viac ako len sledovať 4K videá na obrazovke. Dekódovanie prináša do virtuálnej reality vysoké rozlíšenie a jasnosť, takže získate úplne odlišný zážitok zo sledovania.
  4. Vysoký počet snímkov za sekundu – Tiež známe ako obnovovacia frekvencia (jednotkou je Hertz), zariadenia v tomto zozname musia byť schopné zobraziť čokoľvek, čo je nahrávané v 60 FPS frekvencii a viac. Také zariadenia sú schopné divákom ponúknuť “super hladké” prehrávanie videa, či už ide o herné, športové či akčné videá.
  5. Kodeky ďalšej generácie – Tieto kodeky umožňujú sledovať videá s vysokým rozlíšením, ale zároveň spotrebúvajú o 30% menej šírky pásma (všeobecne brané ako rozsah frekvencií elektromagnetického signálu, jednotkou je taktiež Hertz, keďže sa jedná o nejakú frekvenciu). Tieto kodeky podporujú dekódovanie VP9 profilu 2, čo je pokročilá technológia kodekov.
  6. Spravovanie výkonnostných digitálnych práv – smartfóny dokážu streamovať prémiový obsah bez žiadnych obmedzení.

V tomto zozname sa neocitne žiaden smartfón od spoločnosti Apple. Dôvodom je, že iPhony nepodporujú video kodek VP9, čo je jedno z “kritérií” tohto unikátneho zoznamu. Tu sa nachádza kompletný zoznam týchto zariadení:

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google testuje nové gestá v rámci prostredia aplikácie Youtube

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+