MojAndroid

Najlepšie Bluetooth slúchadlá za rok 2022 sme vám priniesli v našom článku. Existuje však mnoho ďalších modelov, ktoré sú rovnako kvalitné a cenovo možno ešte výhodnejšie, najmä ak chcete niekoho obdarovať napríklad na Vianoce. Rôzne cenové relácie, rôzne značky, rôzne vlastnosti… Jednotlivé slúchadlá sa líšia v tom, ako sedia v ušiach, kvalitou zvuku, niektoré ponúkajú aktívne potlačenie hluku (ANC), iným zase úplne stačí to pasívne, ktoré majú takisto na dobrej úrovni. Vyberáme pre vás najlepšie Bluetooth slúchadlá na Vianoce.

Čím drahšie, tým kvalitnejšie

Ak je pre vás prvoradá kvalita zvuku, určite odporúčame vyberať z drahších modelov. V tomto prípade naozaj platí, čím drahšie, tým kvalitnejšie. A ak disponujú aktívnym potlačením hluku, kvalita zvuku bude ešte na vyššej úrovni. Existujú však aj Bluetooth slúchadlá, ktoré dokážu hluk potlačiť pasívne, a to len vďaka svojej konštrukcii. Ďalším dôležitým parametrom, ktorý by nemal byť zanedbateľný, je výdrž slúchadiel, rýchlosť nabíjania a možnosti ich dobitia priamo z krabičky či bezdrôtovo. V prípade, že hudbu počúvate nepretržite, určite treba voliť slúchadlá s najdlhšou výdržou. A to aj za cenu, že o nejaké tie funkcie navyše prídete.

Sony LinkBuds S

Ergonomický dizajn, ekologické spracovanie a kvalitný zvuk. Takto by sa jednoducho dala charakterizovať novinka od Sony. Ku kvalite zvuku prispieva bezpochyby aktívne potláčanie okolitého hluku a vďaka ľahkej konštrukcii ideálne sadnú takmer do každého ucha.

Sony LinkBuds S
Sony LinkBuds S | Zdroj: sony.sk

Po najnovšej aktualizácii pripojíte slúchadlá až na dve zariadenia súčasne vďaka podpore Multipoint Bluetooth. Výdrž udáva výrobca na približne 6 hodín pri počúvaní hudby s aktivovaným potlačením hluku. V prípade, že budete počúvať hudbu bez aktivovanej funkcie potlačenia hluku, výdrž sa vám predĺži približne o 3 hodiny.

Huawei FreeBuds Pro 2

Vďaka batérii s vysokou kapacitou a nabíjaciemu púzdru si hudobný zážitok budete vychutnávať takmer 30 hodín. To všetko samozrejme so zvukom vo vysokom rozlíšení. Slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2 disponujú tiež 4 zabudovanými mikrofónmi. S ich pomocou vybavíte nielen telefónne hovory, ale slúžia aj pre funkciu aktívneho potlačenia okolitého hluku, ktorá dosahuje až 47 dB.

Huawei FreeBuds Pro 2 vzhľad
Huawei FreeBuds Pro 2 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ďalšou výhodou je podpora bezdrôtového nabíjania pomocou smartfónu alebo tabletu. Podmienkou je, aby zariadenie podporovalo reverzné nabíjanie. Vynikajúce vlastnosti slúchadiel Huawei uzavrieme splnenou certifikáciou IP54, ktorá zaručuje odolnosť voči potu a vode. Sú preto vhodné aj pre športovcov, ale obávať sa nemusí ani bežný používateľ v prípade, že ho zastihne nepriaznivé počasie.

JBL Wave 300 TWS

Ide o jeden z najpredávanejších modelov bezdrôtových slúchadiel v tomto roku. Výrobca udáva 26 hodín kombinovaného prehrávania s podporou rýchleho nabíjania. Výhodou je možnosť prepínania stereo a mono režimu. Napríklad pri telefonovaní viete využívať v prípade potreby iba jedno slúchadlo. Okrem dotykového ovládania je veľkou výhodou aj podpora hlasového asistenta a nechýba ani certifikácia IPX2, ktorá zaručuje odolnosť voči dažďu.

jbl wave 300tws
JBL Wave 300TWS | Zdroj: jbl.sk

JBL Wave obsahuje mohutný 12 mm menič, ktorý dodáva zvuk JBL Deep Bass, takže hudbu budete nielen počuť, ale aj poriadne cítiť. Ergonomické napasovanie dostatočne prilieha k ale zároveň “dizajn otvoreného ucha” zvyšuje celkové vnímanie okolia aj počas počúvania hudby. Tú vďaka svojej citlivosti zvládnu prehrať aj zo zdrojov so slabším výkonom, napr. z MP3 prehrávača alebo mobilného telefónu.

Marshall Major IV BT

Pre milovníkov “klasiky” sme vybrali ikonické slúchadlá od spoločnosti Marshall. Ponúkajú viac ako 80 hodín hudby, pohodlné rýchle nabíjanie a dokonalý ergonomický dizajn. Prinášajú excelentný zvuk, ktorým je spoločnosť Marshall za tie roky pôsobenia na trhu známa.

marshall Major IV
Marshall Major IV | Zdroj: www.marshallheadphones.com

Slúchadlá disponujú až 40 mm vyladenými dynamickými meničmi. Tie zabezpečia naozaj silné basy, príjemné stredy a trojicu doplnia excelentné výšky, ktoré sú zárukou kvalitného zvuku. Je možné ich ovládať intuitívne multifunkčným tlačidlom, obsahujú tiež mikrofón na telefonovanie a disponujú možnosťou bezdrôtového nabíjania. Túto možnosť však viete využiť len so samostatne kúpenou nabíjačkou.

Ponuka je naozaj široká a je preto len na vás, pre aký model sa rozhodnete. V prípade, že si vyberiete niektoré slúchadlá z nami odporúčaných, určite budete spokojní po všetkých stránkach. Na trhu však existuje aj mnoho ďalších značiek a modelov, ktoré vás môžu rovnako osloviť svojou kvalitou.

Náš tip
Vianoce v podaní smart home: S týmito zariadeniami ušetríte drahé energie

30.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+