MojAndroid

Na trhu smartfónov funguje už roky hŕstka výrobcov, ktorí sa chcú jeden od druhého odlíšiť. Okrem jedinečných dizajnových riešení sa niektorí z nich snažia odlíšiť svoje modely tým, ako fungujú vo vnútri. Reč je o používateľskej nadstavbe, pre ktorú sa rozhodlo viacero z nich. O tom, ktorá z nich sa podarila najviac, môžete rozhodnúť v našej ankete aj vy.

Žiadna nadstavba – čistý Android

Hoci čistý Android v podstate nie je žiadna nadstavba, určite stojí za zmienku. Svojou svižnosťou, plynulosťou a jednoduchosťou oslovil množstvo používateľov po celom svete. Jeho najčistejšiu formu nájdete v smartfónoch Google Pixel a s malým prímesami aj v modeloch od Motoroly. Stavila naň aj Nokia a pár modelov Xiaomi. Každopádne, niekedy jednoducho môže byť žiadna nadstavba tá najlepšia nadstavba.

One UI

V poradí už tretia nadstavba od Samsungu. Jej jedinečnou vlastnosťou je to, že bola vyvinutá tak, aby v nej bolo všetko na dosah ruky. V kombinácii s naozaj uhladenou grafikou si pomaly získava priazeň nielen nových, ale aj stálych používateľov. Zatiaľ čo predstavená bola v najnovších vlajkových lodiach Galaxy S10, Samsung ju cez modelový rad Galaxy A dostáva aj do nižšej strednej triedy. One UI svojou plynulosťou, vzhľadom, ale aj funkcionalitou patrí rozhodne medzi to najlepšie.

EMUI

Čínsky Huawei sa na túto nadstavbu spolieha už od samého začiatku. Neustále ju zlepšuje a prispôsobuje trendom, pričom sa ju vo svojej najnovšej verzii snaží vždy dostať na čo najviac zariadení. Okrem nie tak lákavého dizajnu ponúka veľa šikovných funkcií, napríklad gestá skenera odtlačkov prstov. Okrem smartfónov Huawei nájdete EMUI aj na zariadeniach Honor, dnes už pod názvom Magic UI.

MIUI

Aj Xiaomi celé roky používa jednu a tú istú nadstavbu. Technicky sa MIUI podobá na EMUI, ale prakticky toho ponúka oveľa viac. Nadstavba je objemnejšia, ešte viac prekrýva systém Android a ponúka viac funkcií. Získala si už mnoho používateľov nielen na domácom čínskom trhu, ale aj u nás. Výrobca nezabúda ani na pravidelné aktualizácie a to aj pre tie najlacnejšie modely.

OxygenOS

Poslednou zo známych nadstavieb je OxygenOS známy zo smartfónov značky OnePlus. Mnohí používatelia si ju obľúbili hlavne kvôli tomu, že pripomína čistý Android. A nielenže pripomína, naozaj je to v podstate len čistý Android s väčším množstvom funkcií a dizajnom OnePlus. Práve jej jednoduchosť pomáha tomu, aby boli modely OnePlus ešte rýchlejšie.

Tak a toto je náš výber najlepších nadstavieb pre Android. Máte svojho favorita? Zahlasujte zaňho v ankete nižšie. Do diskusie nám môžete napísať svoje skúsenosti, prípadne spomenúť nejakú nadstavbu, o ktorej sme sa nezmienili.

Ktorá je podľa vás najlepšia?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

7.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+