MojAndroid
Redakcia 23.4.2018

Mobilní operátori sú extrémne dôležitou súčasťou technologického sveta. Každý z nás platí nejakému operátorovi za rôzne služby, práve operátori umožňujú neustálu komunikáciu a dnes už aj prístup na internet a zároveň predajné miesta operátorov sú tie, kde si Slováci nakupujú najviac smartfónov. Ktorý operátor je však najlepší? O tom rozhodnete práve vy!

Náš tip
Najlepší paušál na volanie a SMS do 20 € (3/2018)

Ktorý operátor je najlepší?

Trh s operátormi na Slovensku je jednoznačný. Štvorica hlavných operátorov Orange, Telekom, O2 a 4ka je doplnená o niekoľko virtuálnych operátorov, ktorí ponúkajú špeciálne služby, často určené pre užšiu skupinu zákazníkov.

Ponuka každého z operátorov je však pestrá a na výber máte skutočne veľké množstvo produktov. Ktorý je ten správny? Ktoré faktory zavážia pri jeho výbere? Na čo všetko sa pozeráte pri voľbe nového paušálu? Na to všetko sa vás pýtame v našej ankete, kde svojim hlasom môžete aj vy pomôcť vybrať toho najlepšieho operátora na našom trhu.

Hlasujte a vyhrajte telefón podľa vlastného výberu alebo 10 navigácií Sygic!

Samozrejme, váš hlas nechceme zadarmo. Každý z vás, kto vyplní anketu a správne uvedie svoje kontaktné údaje, bude zaradený do žrebovania. Okrem hlavnej ceny môžete vyhrať aj jednu z desiatich licencií pre navigáciu Sygic GPS. Po skončení hlasovania vyberieme jedného z hlasujúcich, ktorý vyhrá čisto nový mobil podľa vlastného výberu s hodnotou do 400 EUR! Preto neváhajte a hlasujte – anketa NAJlepší mobilný operátor roka 2017 trvá od 23. apríla do 7. mája 2018.

23.4.2018
 • Za mňa nech si hovorí kto chce čo chce, O2 spokojnosť 10 rokov, od kedy prišiel bez problémov každé 2 roky nový MT,, zľavy na MT , volanie férové jednanie hlavne na predajni keď prídem, informácie milí personál žiadne skryté poplatky o ktorých by som nevedel faktúry zrozumiteľné ….. prevažne som Bratislava Trnava, inak cestujem po celom SR… Takže moja nominácia je jasná. Samozrejme každý má to svoje pričom je spokojný.

  • Drewo

   napodobne

 • Stefan

  T-mobile som ich klientom od kedy sú na trhu a bol som spokojný pokiaľ sa starali o klientov. Situácia sa zmenila kvalita je už dávno preč a pokiaľ ma klient problém nepomôžu a komunikácia je katastrofa . Platím za neobmedzené hovory veľa ale nemôžem využívať 4G siet ináč sa ľudia nevedia dovolať a musím mať nastavené 3G ale platím 4G a ignorujú sťažnosti o problémoch. Neuznali sťažnosť že ľudia sa nevedia mne dovolať alebo sú nedostupné číslo a nechal dom si to zistiť v inej firme že problém je u t-mobile ale ignorujú problémy. Chcú len uhradenu faktúru a problémy klientov ignorujú skončí viazanost 5 telefónov od nich beriem preč idem tam kde klientov si ešte vážia.

  • BRAIN

   Podobne to mam aj ja. Vyuzivam telefon hlavne na prijimanie hovorov od klientov. Vynakladam obrovske usilie aby som ziskal kadzeho jedneho klienta no nakoniec sa mi klienti maju problem dovolat takze potom idu ku konkurencii. Aj ked zijem na vychde kde nic nieje, tak sa snazim prezit a vdaka chybe telekomu prichadzam o prijmy a o pracu. Je to az absurdne ze sa mozem dostat do obrovskych financnych problemov len vdaka tomu ze Telekom nedokaze vyriesit tak obycajny problem akym je bezproblemove telefonovanie medzi ludmi, hlavne ak sa jedna o zivobytie. Zvazujem zalobu na Telekom a hladam viac ludi s tymto problemom aby to bola hromadna zaloba ktoru zacnu brat vazne !

  • rumpel

   Takisto idem po 16-tich rokoch preč. Už mi neobnovia z retenčného ponuku, lebo už vraj nemám nárok na vernostnú zľavu! WTF? Kto je vernejší ako ja?
   Nevadí idem skúsiť 4-ku…

   • Pavel Schön

    Tak,tak nevážia si starých zákazníkov.! Ja som tiež prešiel na 4-ku.V T-mobile 17€ za 100 min a 400 MB,!? // 4-ka 8€ za 100 min a 10 GB!!!!!

 • O2

  aj by som sa zúčastnil, ale ten dotazník sa mi nepáči, akoby ani o operátora nešlo.

  • BRAIN

   Ide tam hlavne o to zozbierat co najviac informacii o ludoch, a najlepsie o konkretnych ludoch aby ti potom do emailu chodili reklamne spravy a zo zvysnych informacii ktore im poskytnes budu tazit samotni operatori. Je to detailny prieskum ktory ma pre nich obrovsku cenu a nestoji ich to takmer nic. Co sa tyka cien, tak je to az smiesne ze hlavna cena je jeden jediny telefon. Do sutaze sa zpoja tisice ludi a oni tam daju ako hlavnu cenu jeden telefon. Podotykam ze v tejto sutazi sa jedna o styroch velkych operatorov, ktori ak by chceli tak daju do sutaze 50 telefonov a ani by to nepocitili. To je ako keby velky vyrobca špagiet vyhlasil sutaz, v ktorej hlavna cena by bola tri kila špagiet… non sen. Vivat slovakia

   • KalichVydra

    Presne tak.

 • KalichVydra

  Pre mestá pravdepodobne 4ka a pre zvyšok O2.
  Zvyšných dvoch môžte zrušiť.

  • FantomasMan

   4ka ? Zabudni. To má môj syn a je na nervy. Minimálne pokrytie. A to som s TT.

   • KalichVydra

    Aha, tak potom O2.

 • Spixy

  „Koľko dát máte v predplatenom balíčku od operátora?“
  keď mám 1GB tak mám zvoliť 0-1 GB alebo 1-2 GB ?

  • Tomáš Vician

   Obe možnosti sú v tomto pripade správne :D :D

   • rumpel

    Určite nie – ja mám tri giga a to je 3072MB…

    • Anonym

     Čo? 3GB sú 3000MB.

     • rumpel

      A to odkedy???

  • Spravne je 1. moznost :) Myslime tym „od 0 do 1 vratane“, potom „1 a viac do 2 vratane“ :)

 • Drnda

  A čo tak spraviť anketu, najhorší operátor?… Ja nie som spokojná ani s jedným, pretože v tejto dobe to už nie je o kvalite a spokojnosti zákazníkov, ale o tom ako sa firmy nabalia…

 • Ján Selecký

  Mám Telekom ale zvažujem prechod na 4Ku jediný strach mám z toho pokrytia. Inak sa mi ich ponuka páči asi jediný operátor ktorý vidí v kalendári aký je rok a ponúka k tomu aj patričné dáta. Síce s malým pokrytím ale to sa časom azda zlepší a navyše ak cenovo budú tam kde sú tam nie je o čom.
  Ešte si zistím aké je pokrytie u nás v meste a v miestach kde sa prevažne zdržiavam a ak to bude Ok tak idem tam veď u nich zaplatím za 10 násobne viac dát ako v Telekome + 100 minút alebo SMS toľko ako v Telekome za 1 GB dát…

 • Matej Maťko Jackuliak

  4ka a O2 majú najhoršie pokritie, Telecom zase čudné praktiky pri uzatváraní zmluvy, na čo mám byť viazaný keď nemám telefón, pokiaľ by som chcel paušál zrušiť alebo navýšiť musím zaplatiť sumu 30€ a za čo. Mám Orange a som spokojný.

  • Anonym

   Ak si vo viazanosti tao platíš zmluvnú pokutu u každého operátora (paušál)

   • Matej Maťko Jackuliak

    Nie poopravim ta. Kolega chcel v telekomu navýšiť paušál a dotyčný pán mu povedal že musel by zaplatiť zmluvnú pokutu čo je podlamna odveci

   • Matej Maťko Jackuliak

    Nemáš pravdu. Napríklad v orangei, pokiaľ nemáš telefón k paušálu môžeš odyst hocikedy

 • Fyi de Will

  vyhrať mobil? načo. kúpim si, aký chcem. vyhrať sygic? načo. mám sygic voucher a 3/4 roka neaktualizované mapy. furt sú v príprave. to už je len výhra.

 • Kasi

  Otázky som si prečítal ,do ankety som sa nezapojil. Ale o poznatky svoje sa môžem podeliť. Mám 2giga+ znížena rýchlosť firemné od orange,za 4€ . Využívam v pohyblivej práci na počúvanie zahraničných rádii. Telefón je len 2g-3g. Veľmi som spokojný s pokrytím . Druhá karta o2 voľnosť. Pokrytie pri pohyblivej práci slabšie,hlavne v národnom roumingu kde poskytovanie rýchlosti 2g sú slabé asi sa dajú využiť len na telefonáty. To už radšej zobrať tescomobil s dvojnásobným kreditom a denné dáta 250mb za 50c. Tescomobil využíva sieť o2. 4ka slabé pokrytie pri pohyblivej práci ,ale veľmi od nich dobrý ťah s orange o sieti 2g-3g. Telekom nehodnotím ,nemal som ho. ale kvôli dátam asi radšej Jura.O telefonovaní a sms neviem z hola nič ,keď že nie som telefonista a donedávna som ho ani nemal. Kvôli dátam som si ho zaobstaral .

 • Anonym

  Neviem kto má problém s Telekomom ale data v pohode volania to isté aj sms(mám predplatné za tri eurá neobmedzené čo je malá cena) a platím s DPH 13€ mal som aj Tesco mobile a ten tiež v poho

+