MojAndroid

Hneď, ako sa Motorola Moto X dostala do predaja, odborníci na opravu mobilných zariadení z iFixit rozobrali tento smartfón opäť do poslednej skrutky. Moto X získala skóre 7 z 10 v opraviteľnosti čo znamená, že smartfón nie je zložité rozobrať a opraviť podľa potreby. Konštrukcia tejto novinky z dielne Motoroly však ukrýva niekoľko zaujímavostí.

Motorola Moto X ifixit

Odborníci z iFixit mali k dispozícií Motorolu Moto X so zadným krytom “woven black”, ktorý má dizajn tkaného (pleteného) materiálu. Po odstránení prilepeného krytu a priložení oproti svetlu zistili, že sa naozaj jedná o tkaný materiál, nakoľko svetlo prenikalo cez vzor.

Motorola Moto X ifixit

Jednou zo zaujímavých vlastností je aj batéria, ktorá je osadená na vrchu po otvorení krytu. Batéria má totižto odlišný, “stupňovitý” dizajn. Vo vrchnej časti je malý výčnelok, ktorý zvyšuje kapacitu batérie a využíva voľný priestor v smartfóne. Podobný dizajn batérie nájdeme aj v LG G2. Ďalšou zaujímavosťou je, že LED blesk je úplne oddelený od snímača fotoaparátu a je prilepený k zadnému krytu, čo môžete vidieť vyššie na obrázku a vibračný motor je prispájkovaný k základnej dostke.

Motorola Moto X ifixit

K jednoduchšej oprave sa pripísalo využitie len jedného typu skrutky a využitie tlakových kontaktov u komponentov, ako je fotoaparát, tlačidlá, reproduktory a audio jack konektor. Naopak nevýhodou je, že zadný kryt je prilepený ku konštrukcii a digitizér je spojený s displejom, čo navýši cenu opravy v prípade prasknutého displeja.

Zdroj: ifixit, androidcentral

24.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+