MojAndroid

Motorola je v strednej triede silná. Tradične ponúka výborne vybavené zariadenia za veľmi zaujímavé ceny. Každé z nich pritom vyniká niekoľkými vlastnosťami. A jedným z nich je aj nová Motorola moto g9 power. 

Silná batéria a trojdňová výdrž

Ako už samotný názov modelu napovedá, inžinieri v Motorole sa sústredili na to, aby mal skvelú výdrž. Vo vnútri sa nachádza silná batéria s kapacitou až 6000 mAh. V praxi to znamená, že bez problémov vydrží 3 dni na jedno nabitie. A to sa v dnešnom svete smartfónov len tak nevidí.

motorola-moto-g9-power

Ak plánujete ísť na víkend na chatu, prípadne do hôr, nabíjačku môžete pokojne nechať doma. Veľkú batériu je potrebné aj rýchlo dobiť a Motorola na to myslela. Preto ponúka káblové nabíjanie s výkonom 20 W prostredníctvom moderného USB-C konektora.

Trojici fotoaparátov dominuje hlavný 64 MPx snímač

Okrem výdrže je ďalším veľkým lákadlom nového Motorola moto g9 power aj jeho fotoaparát, a to najmä hlavný snímač. Ten ponúka rozlíšenie až 64 megapixelov a svetelnosť f/1.8. Cez deň vytvára tento snímač kvalitné detailné fotografie.

Zahanbiť sa nenechá ani v noci. Vďaka technológii spájania 4 pixelov do jedného produkuje fotografie s rozlíšením 16 megapixelov. Pixely sú v tomto režime štyrikrát väčšie, takže dokážu zachytiť podstatne viac svetla. Kvalitné nočné fotografie tak už nie sú len výsadou drahých vlajkových lodí.

motorola-moto-g9-power

Nechýba ani špeciálny prepracovaný nočný režim, ktorý dokáže fotografiám výrazne pomôcť za veľmi zlých svetelných podmienok. Snímky zosvetlí a efektívne eliminuje prepaly.

Hlavnému snímaču pomáhajú ďalšie dva objektívy, z ktorých každý má svoju jedinečnú úlohu. Dvojmegapixelový hĺbkový snímač slúži na zlepšenie efektu rozmazania pozadia pri portrétových fotografiách. S makro fotoaparátom je možné vytvárať detailné fotografie zblízka.

Dostatok miesta pre vaše fotografie

V cenovej kategórii smartfónov do 200 eur je štandardom úložisko s kapacitou 64 GB. Motorola moto g9 power ponúkne dvojnásobok – až 128 GB. To znamená dvojnásobná porcia miesta pre všetky vaše fotografie, videá a iné súbory.

motorola-moto-g9-power

To ale nie je všetko. 128 GB nie je konečná hodnota, keďže tento smartfón disponuje aj slotom na pamäťové karty microSD. Pomocou nich je možné úložisko ešte výrazne rozšíriť.

Veľkosť operačnej pamäte sa zastavila na hodnote 4 GB, čo pre beh operačného systému Android 10 bez zbytočnej zaťažujúcej nadstavby plne postačuje. 

Dostatok výkonu na všetko

O skvelú výdrž sa nezaslúžila len silná batéria, ale spolupracovať muselo aj niekoľko ďalších faktorov. Jedným z nich je aj procesor. Qualcomm Snapdragon 662 je dostatočne výkonný, no zároveň aj úsporný.

motorola-moto-g9-power

Zabezpečí bezproblémový plynulý zážitok z používania. Na svoje si prídu aj mobilní hráči, ktorí nechcú za nový smartfón zaplatiť veľa peňazí. Tento smartfón zvládne klasické 2D hry, ale nezľakne sa ani náročnejších 3D titulov. Vďaka veľkému displeju a silnej batérii bude hranie veľmi komfortné.

Plaťte mobilom bezkontaktne

Veľmi príjemným prekvapením je prítomnosť technológie NFC. Tá okrem iného umožňuje aj bezkontaktné platby mobilom, ktoré sú u nás veľmi populárne. Na platenie mobilom je tiež nutné, aby službu Google Pay podporovala aj samotná banka.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

2.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+