MojAndroid

Stredná trieda smartfónov je v dnešnej dobe plná kvalitných kúskov. Konkurenčný boj v tejto kategórii je obrovský. Veď práve toto sú modely, ktoré sa celosvetovo predávajú najviac. Silné slovo tu má aj Motorola, ktorá nás už dlhší čas prekvapuje kvalitnými a cenovo dostupnými kúskami.

Práve modely od tohto výrobcu patria medzi tie najlepšie z pohľadu ceny a výkonu. Už tradične vyzdvihujeme ich čistý operačný systém a návykové funkcie, ako napríklad Moto obrazovka alebo Moto akcie.

Kráľ výdrže batérie

Silným (a to doslova) zástupcom Motoroly v cenovej kategórii do 200 eur je Motorola moto g9 power. Pri letmom pohľade na parametre tohto zariadenia je všetkým jasné, že sa výrobca zameral predovšetkým na výdrž batérie.

Motorola moto g9 power
Predĺženie výdrže cez funkciu Adaptácia batérie | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Smartfón ponúka batériu s kapacitou 6000 mAh. Je až neuveriteľné, že stredne náročný používateľ z nej dokáže dostať 3 až 4 dni výdrže. Zásluhu na tom má nielen spomínaná kapacita batérie, ale aj skvelá optimalizácia systému a úsporný procesor Snapdragon 662 od uznávaného výrobcu Qualcomm.

Veľký displej je skvelý na konzumáciu nielen multimediálneho obsahu

Malé displeje už dnes jednoducho v móde nie sú. Stále sa nájdu používatelia, ktorí po zariadení s menším displejom doslova túžia, ale drvivá väčšina sa pozerá skôr po modeloch s veľkými displejmi. A Motorola to veľmi dobre vie. Preto dostal moto g9 power Max Vision displej s uhlopriečkou až 6,8”.

S takto veľkým displejom je surfovanie po internete veľmi príjemné. Používatelia určite ocenia aj väčší priestor pre softvérovú klávesnicu, na ktorej sa vďaka veľkosti displeja píše veľmi pohodlne a rýchlo. A zabudnúť nemôžeme ani na skvelý multimediálny zážitok.

Motorola moto g9 power
Virtuálna klávesnica | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Veľký displej sa hodí pri fotografovaní, kedy slúži ako hľadáčik. A čím väčší hľadáčik, tým lepšie. Pozeranie filmov či prezeranie fotografií je na veľkom displeji tiež oveľa pohodlnejšie.

Fotoaparát, ktorý nesklame

Hlavným hrdinom je v tomto smere hlavný snímač s rozlíšením až 64 megapixelov. Vo svojej triede patrí Motorola moto g9 power medzi najlepšie fotomobily. Hlavný objektív sa môže pochváliť aj svetelnosťou f/1.8. Základné rozlíšenie fotografií je 16 megapixelov. V tomto režime zariadenie spája 4 pixely do jedného. Používateľ to ocení hlavne v noci, pretože budú fotografie svetlejšie a ponúknu aj lepší dynamický rozsah.

Motorola moto g9 power
Zadné fotoaparáty | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samozrejmosťou je aj možnosť fotografovať v maximálnom 64-megapixelovom rozlíšení. Chýbať nesmie portrétový režim, ktorý dokáže efektne rozmazať pozadie (bokeh efekt). V tomto smere hlavnému snímaču pomáha dvojmegapixelový doplnkový objektív, ktorého úlohou je práve lepšie oddelenie ostrej časti fotografie od tej rozmazanej. A funguje to výborne.

Motorola moto g9 power
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Posledným z trojice fotoaparátov na zadnej strane je dvojmegapixelový makro objektív. Jeho veľkou konkurenčnou výhodou je funkcia automatického zaostrovania. Vaše makro fotografie tak budú zase o niečo kvalitnejšie a ostrejšie.

Trendový selfie fotoaparát

Nešetrilo sa ani vpredu. Selfie fotoaparát sa nachádza priamo v displeji, čím spĺňa tie najaktuálnejšie trendy. Podobne ho majú vyriešené aj tie najdrahšie Android smartfóny na trhu. Ponúka rozlíšenie 16 megapixelov a svetelnosť f/2.2. Dokáže tiež natáčať Full HD video pri 30 snímkach za sekundu, čo sa môže určite hodiť.

Motorola moto g9 power
Predný fotoaparát Motorola moto g9 power | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aplikácia, ktorá fotoaparát obsluhuje, je už tradične intuitívna a prepracovaná do najmenších detailov. Nechýba obľúbený profesionálny režim, portrét, panoráma a mnoho ďalších užitočných funkcií, ktoré používateľ pri fotografovaní určite ocení.

Smartfón Motorola moto g9 power je možné v overených slovenských e-shopoch kúpiť za skvelú cenu 179 eur.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

10.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+