MojAndroid

Motorola dnes podľa očakávania predstavila svoj najnovší dostupný smartfón Moto G 2015. Telefón ponúka vylepšenia v mnohých smeroch, no v niektorých ďalších zostáva telefón na úrovni svojich predchodcov. V každom prípade ide o zaujímavé dostupné zariadenie, ktoré bude pre mnohých fanúšikov určite skvelým lákadlom.

Smartfón ponúka 5-palcový HD displej, čo je, žiaľ, rovnaká hodnota, ako to bolo vlani. Na Full HD displej si v prípade strednej triedy od Motoroly budeme musieť zrejme ešte počkať. Srdcom zariadenia je procesor Snapdragon 410. Tomu sekunduje RAM s kapacitou 1 GB v prípade modelu s 8 GB vnútornej pamäte, alebo 2 GB v prípade 16 GB verzie zariadenia, pričom vnútornú pamäť je možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet.

moto-g-3-cover

Vylepšení sa ale dočkal fotoaparát. Novinka totiž ponúka 13 MP snímač s dvojtónovým LED bleskom. Fotoaparát ponúka skvelú svetelnosť  f/2.0 a ide tak o rovnaký fotoaparát, aký nájdeme v niekoľkonásobne drahšom Nexuse 6. Predná kamera má rozlíšenie 5 MP, telefón sa pripojí k LTE sietiam a batéria má kapacitu 2470 mAh. Novinkou je aj odolnosť IPX7, vďaka ktorej vydrží smartfón v 1,5 m hlbokej vode bez poškodenia pri ponorení na 30 minút. Už predchádzajúce verzie smartónu boli neoficiálne odolné voči postriekaniu vodou a je skvelé vidieť, že takáto certifikovaná odolnosť prichádza aj k dostupným zariadeniam.

Zariadenie zrejme príde s predinštalovaným systémom Android Lollipop, no potvrdená je miniatúrna nadstavba od výrobcu. Tá pridáva smartfónu niekoľko zaujímavých softvérových funkcií známych aj z predchádzajúcich modelov výrobcu, no nejde o žiadne výrazné zmeny a zariadenie tak ponúkne zážitok v podobe čistého Androidu. V Indii sa bude model s 8 GB pamäte predávať za 187 USD a výkonnejší model so 16 GB pamäte a 2 GB RAM bude stáť 203 USD. Okrem toho budú mať tamojší zákazníci možnosť využiť rôzne výpredaje a akcie, v rámci ktorých môžu napríklad obdržať hodinky Moto 360 za menej, ako 1 euro. V Indii sa smartfón začne predávať už o polnoci, no je otázne, kedy sa dostane aj do ďalších častí sveta.

Zdroj: Android Central

28.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+