MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

MULTIMÉDIÁ | Základná výbava

Po stránke multimédií prichádza tradičná dvojica primárneho a sekundárneho mikrofónu v hranách zariadenia a len jeden jediný reproduktor. Ten sa nachádza na prednej strane zariadenia nad displejom. Jeden reproduktor v tomto prípade plní úlohu pri telefonovaní, ale zaskakuje aj úlohu hlasného reproduktora. Jeho kvality spĺňajú pomyselný štandard, na vyzváňanie a príležitostné video to postačí.

Softvérové vylepšenia v tomto prípade nie sú na mieste. Smartfón obsahuje čistý systém Android, a to len s minimálnymi zásahmi od výrobcu. Spoľahnúť sa tak môžete na štandardné aplikácie z dielne spoločnosti Google ako napríklad Filmy Play, Hry Play alebo Hudba Play. Pre ďalšie rozšírenia je však pochopiteľne možné nainštalovať nejakú ďalšiu aplikáciu z Obchodu Play.

FOTOAPARÁT | “Len” jeden senzor

V dnešnej dobe duálnych či dokonca troch zadných fotoaparátov stavia v tejto cenovej kategórii Motorola na osvedčenú klasiku. Je ňou jeden 13 MPix (f/2.0) snímač, ktorému nechýba LED blesk. Pochváliť musím aj aplikáciu “Fotoaparát,” ktorá sa spúšťa rýchlo a bez zaváhania, plusom je tiež umiestnenie tlačidla pre prepínanie kamery, ktoré je umiestnené vhodne a “po ruke.”

Prostredie fotoaparátu následne dopĺňa aj tlačidlo pre prechod do galérie fotografií (Fotky Google) alebo horná lišta s tlačidlami pre HDR, blesk, časovač a voľbu manuálneho/automatického režimu. Nechýba režim pre panorámu alebo pre spomalené video. V nastaveniach sa následne dozvieme, že okrem štandardného pomeru strán 4:3 (13 MPix) je k dispozícii aj pomer strán 18:9 (8,7 MPix), ale aj 16:9 (9,7 MPix).

Fotografie za dobrých svetelných podmienok boli ostré a dali sa rozhodne použiť minimálne na sociálne siete. Fotoaparát prekvapil aj v horších svetelných podmienkach. Iste, drahšie kúsky to zvládnu ďaleko lepšie, ani v tomto cenovo dostupnom zariadení to však nebolo vôbec zlé a svoju cenu si zariadenie rozhodne obháji. Video je možné natáčať vo Full HD (30 snímkov za sekundu), predná “selfie” kamera ponúka následne 5 MPix (f/2.2) a režim pre skrášlenie tváre.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
3.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+