MojAndroid

Dnes si priblížime nové cenovo dostupné zariadenie s názvom Motorola moto e5. Vo svojej výbave ponúkne trendový displej s pomerom strán 18:9, kvalitné spracovanie tela zariadenia, nadštandardný akumulátor s celkovou kapacitou 4000 mAh a tiež veľmi dobrý pomer cena/výkon. Nechýba aktuálny softvér, ktorý obsahuje len skutočne minimálne úpravy od výrobcu. Plusy a mínusy tohto zariadenia si môžete prečítať v práve začínajúcej recenzii.

Náš tip
Motorola moto g6 a moto g6 Plus | VIDEORECENZIA
Náš tip
Motorola moto g6 play: Trendy v strednej triede pokračujú | RECENZIA
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OBSAH BALENIA | Nevyhnutný základ

Zariadenie prichádza v pestrofarebnej, do oranžova ladenej krabičke z tvrdého papiera. Hneď na vrchu krabičky môžeme nájsť samotný smartfón. Pod zariadením sa na pomyselnom nižšom poschodí nachádza povinná dokumentácia.

Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Motorola moto e5.

Nižšie sa nachádza microUSB kábel na nabíjanie alebo prepojenie s počítačom a slušná 2A koncovka nabíjačky s lokálnou koncovkou. Balenie zahŕňa tiež ihlu, tá slúži na otvorenie zásuvky pre SIM kartu resp. pamäťovú kartu. Na krabičke okrem loga Motorola nechýba ani logo značky Lenovo. 

KONŠTRUKCIA A DIZAJN | Príkladné spracovanie

Hoci smartfón prináša na prvý pohľad odnímateľnú zadnú plastovú stenu, nie je tomu tak. Dôkazom toho je aj zásuvka pre SIM kartu resp. pamäťovú kartu v bočnej hrane. Zadnú stenu teda nie je možné oddeliť, avšak smartfón je spracovaný skutočne príkladne a žiadna z častí sa nepohybuje ani nevydáva prípadné nepríjemné zvuky. Moto e5 tak rozhodne pôsobí drahším dojmom, než v skutočnosti je.

Smartfón ponúka rozumné rozmery 154,4 x 72,2 x 9 mm, váha sa zastavila na o čosi vyšších 174 gramov. Telefón však dobre padne do ruky a to najmä vďaka novému pomeru strán displeja. Do redakcie nám dorazilo zariadenie v matnom sivom vyhotovení, pričom predná strana zariadenia je čierna. V predaji bude aj zlatá farebná verzia, ktorá bude mať v zlatej farbe aj okraje okolo displeja na prednej strane.

Rozloženie prvkov zariadenia

Predná strana smartfónu je teda čierna a jej hlavným prvkom je zobrazovací panel s uhlopriečkou 5,7″ a pomerom strán 18:9. Displej však nie je úplne bez rámčekov, tie prítomné sú, avšak v omnoho tenšej podobe ako v prípade predošlej generácie. Nad displejom sa nachádza reproduktor (jediný, ktorý je k dispozícii), predná kamera a blesk, ktorý môže pomôcť k lepším “selfie” fotografiám. Notifikačnú LED diódu neobsahuje. Pod displejom sa nachádza už len logo výrobcu. Systémové tlačidlá sú softvérové.

Ľavá hrana zariadenia je prakticky prázdna. Nachádza sa tu iba zásuvka na SIM kartu alebo pamäťovú kartu microSD. Zásuvka obsahuje tri samostatné sloty. Dva sloty sú pre nanoSIM kartu a využitie funkcie DualSIM, samostatný slot má následne pamäťová karta microSD, ktorú vzhľadom k nízkej veľkosti interného úložiska určite oceníte. Pravá hrana zariadenia obsahuje “vrúbkované” tlačidlo pre vypnutie a zapnutie či reguláciu hlasitosti nad ním. Dôležitou informáciou je aj to, že hoci je smartfón o čosi hrubší (9 milimetrov), hrany sú zaoblené, a tak smartfón na jeho bočnú hranu jednoducho nepoložíte.

Horná hrana obsahuje sekundárny mikrofón, ktorý nájde využitie napríklad v prípade natáčania videa a 3,5 mm audio konektor. To je skutočne dobrá správa pre fanúšikov tradičných káblových slúchadiel. Motorola tak v cenovo dostupnom zariadení ponechala aj túto stále pomerne obľúbenú možnosť.

Spodná hrana zariadenia obsahuje primárny mikrofón určený pre telefonovanie a starší microUSB konektor pre nabíjanie alebo prepojenie s počítačom. Použitie staršieho konektora vnímam ako negatívum, zariadenia o 30 eur drahšie už disponujú novším a univerzálnejším USB-C konektorom. To môže byť z hľadiska budúcnosti jemný problém.

Zadná strana smartfónu je plastová, obsahuje objektív zadného fotoaparátu a tiež zadný LED blesk v ozdobnom okruhu. Táto časť jemne vyčnieva z tela zariadenia, nejde však o nič dramatické. Povrch spomínaného okruhu okolo fotoaparátu je lesklý a odráža sa od neho svetlo, čo vytvára zaujímavý prvok najmä v exteriéri. Pod objektívom fotoaparátu sa následne nachádza jemne zapustená čítačka odtlačkov prstov. Tá obsahuje takisto logo výrobcu Motorola.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
3.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+