Tohtoročná vlajková loď Motoroly Moto Z2 Force sa len nedávno dostala v USA do predaja a do rúk spokojných - ale aj nespokojných zákazníkov. Prečo nespokojných? Podľa všetkého niektoré kusy Moto Z2 Force trpia známym Jelly efektkom (želé efektom).
Čo je Jelly efekt? Je to jav, ktorý bol už videný pri modeli OnePlus 5. Počas scrolovania sa pri ňom obsah na displeji naťahuje ako želé. So svojím smartfónom Moto Z2 Force na to videom upozornil Daniel Marchena na XDA Developers. Pokiaľ sa pozorne zadívate na displeji napríklad na text Display, mali by ste efekt vidieť:
Zo zaujímavosti, displej Galaxy S8 sa obnovuje v opačnom smere:
Želé efekt sa u One Plus 5 objavoval len sporadicky. Bohužiaľ, tento problém si sám používateľ nemohol napraviť. Dôvodom efektu je opačne osadený displej. Takéto osadenie displeja sa väčšinou robí z dôvodu lepšieho rozmiestnenia ďalších komponentov v šasi.
Je možne, že sa želé efekt objaví len u pár kusov a predaje tohto smartfónu to neovplyvní. Moto Z2 Force okrem 5,5 palcového OLED displeja s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov ponúka aj najnovší Snapdragon 835 a ďalšiu top výbavu doplnenú o možnosť pripojiť rôzne moduly ako 360 stupňová kamera.
Zdroj: GSMarena
A teraz sa prihláste tí ktorým by toto vadilo až na toľko aby to začali riešiť napr. reklamáciou…? Osobne tomu nechápem, načo sa o tom vlastne píšu takéto články…? Koľko telefónov malo od začiatku vývoja oveľa zásadnejšie problémy a vôbec sa to nejak neriešilo ? Asi som len príliš jednoduchý uživateľ.
A prečo by sa o tom nemalo písať? Mne osobne by to vadilo a určite by som to reklamáciou riešil. Je výrobná chyba a nie vlastnosť. Myslím, že telefóny v danej cenovej kategórií by takýmito výbornými chybami trpieť nemali. Keď už si za smartfón priplatím, očakávam nie len funkcie, ale aj kvalitu.