MojAndroid

Tohtoročná vlajková loď Motoroly Moto Z2 Force sa len nedávno dostala v USA do predaja a do rúk spokojných – ale aj nespokojných zákazníkov. Prečo nespokojných? Podľa všetkého niektoré kusy Moto Z2 Force trpia známym Jelly efektkom (želé efektom).

Čo je Jelly efekt? Je to jav, ktorý bol už videný pri modeli OnePlus 5. Počas scrolovania sa pri ňom obsah na displeji naťahuje ako želé. So svojím smartfónom Moto Z2 Force na to videom upozornil Daniel Marchena na XDA Developers. Pokiaľ sa pozorne zadívate na displeji napríklad na text Display, mali by ste efekt vidieť:

Zo zaujímavosti, displej Galaxy S8 sa obnovuje v opačnom smere:

Želé efekt sa u One Plus 5 objavoval len sporadicky. Bohužiaľ, tento problém si sám používateľ nemohol napraviť. Dôvodom efektu je opačne osadený displej. Takéto osadenie displeja sa väčšinou robí z dôvodu lepšieho rozmiestnenia ďalších komponentov v šasi.

Je možne, že sa želé efekt objaví len u pár kusov a predaje tohto smartfónu to neovplyvní. Moto Z2 Force okrem 5,5 palcového OLED displeja s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov ponúka aj najnovší Snapdragon 835 a ďalšiu top výbavu doplnenú o možnosť pripojiť rôzne moduly ako 360 stupňová kamera.

Zdroj: GSMarena

15.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+