MojAndroid

Predstavenie nového smartfónu Motorola Moto X+1 sa blíži a spolu s ním aj množstvo dohadov a nových informácií o novej vlajkovej lodi Motoroly. Iba pred niekoľkými dňami sme vám priniesli najnovšie obrázky nového smartfónu a teraz sa objavili nové informácie, ktoré sľubujú veľmi zaujímavé funkcie.

Podľa zdroja Hellomothk bude mať totiž nová Motorola Moto X+1 fotoaparát s optickým zoomom. Táto funkcionalita sa neobjavuje na smartfónoch veľmi často a najviac ju využíva Samsung vo svojej línii smartfónov Galaxy Zoom. Tieto zariadenia sú ale jedinečné svojim tvarom a funkciami, ktorými sa radia niekde medzi smartfóny a digitálne fotoaparáty. Moto X+1 má však byť vlajkovou loďou spoločnosti na tento rok a použitie optického zoomu v klasickom smartfóne je určite zaujímavé. Motorola sa zrejme naozaj venovala zdokonaleniu fotoaparátu na svojom smartfóne, o čom svedčí aj zaujímavé umiestnenie prisvetlovacích diód do prstenca okolo snímača.

moto-x-1-cover

Druhou sľúbenou funkciou by mal byť displej s podobnou 3D technológiou, akú ponúka Amazon Fire Phone. Túto funkcionalitu by mali zabezpečiť senzory rozmiestnené okolo celej prednej strany telefónu, ktoré sú viditeľné aj na uniknutých obrázkoch. Špeciálna funkcia na smartfóne od Amazonu je síce zaujímavá, no spoločnosť do nej investovala obrovské množstvo úsilia a prostriedkov, ktoré by určite našli lepšie využitie niekde inde. Je preto veľmi otázne, či sa pre niečo takéto rozhodla aj Motorola. Senzory na prednej strane zariadenia budú možno slúžiť na bezdotykové ovládanie či inú zaujímavú funkciu, no vidina perspektívneho displeja na Moto X+1 je zrejme nereálna.

Ak by sa tieto dohady aspoň z časti potvrdili, Motorola zrejme aj tento rok pripraví zariadenie, ktoré zaujme svojimi špeciálnymi funkciami. Tlačová konferencia spoločnosti je naplánovaná na 4. septembra, a tak zrejme nebudeme musieť čakať dlho na oficiálne potvrdenie uniknutých informácií a dohadov.

Zdroj: helomotohk via PhoneArena

25.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+