MojAndroid

Mobilnú hru Monument Valley môžete bezproblémovo zaradiť medzi najlepšie hry minulého roka, hlavne pre unikátne spracovanie a skvelú hratelnosť. Prvotina od herného štúdia ustwo sa už čoskoro dočká vylepšenia v podobe ďalšej kapitoly resp. balíku levelov pod názvom Ida’s Dream, ktorý bol vytvorený ako súčasť charitatívneho Projektu (RED).

Pôvodný balík bol navrhnutý, ako vnútroherný nákup v rámci hry, no nové vydanie ponúka úplne rovnaké úrovne všetkým hráčom Monument Valley úplne zadarmo a to na všetkých platformách. Táto akcia nadobudne platnosť zajtra, 25. júna.

Podľa vyjadrení pôjde o poslednú aktualizáciu pre titul Monument Valley. Herné štúdio sa teraz zameriava na vývoj budúcich hier, ako je pripravovaný titul Lands End pre virtuálnu realitu, ktorý bude debutovať pre okuliare Gear VR. Okrem toho je v prípravách aj ďalšia 2D hra pre dotykové zariadenia, naplánovaná na budúci rok.

screen-shot-2015-06-23-at-12-33-32-pm

Titul Monument Valley si za rok pôsobenia na mobilnom trhu stiahlo takmer 4 milióny ľudí na platformách iOS, Google, Amazon a Windows. Najväčšiu zásluhu na vysokých číslach a tiež aj zisku sa podieľa platforma iOS, kde podľa štatistík štúdio zarobilo viac než 7 miliónov dolárov. Prekvapivé sú aj zisky z Google Play, ktoré sú dokonca nižšie v porovnaní s Amazonom.

Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Zdroj: TechCrunch

24.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+