MojAndroid

Mobilnú hru Monument Valley môžete bezproblémovo zaradiť medzi najlepšie hry minulého roka, hlavne pre unikátne spracovanie a skvelú hratelnosť. Prvotina od herného štúdia ustwo sa už čoskoro dočká vylepšenia v podobe ďalšej kapitoly resp. balíku levelov pod názvom Ida’s Dream, ktorý bol vytvorený ako súčasť charitatívneho Projektu (RED).

Pôvodný balík bol navrhnutý, ako vnútroherný nákup v rámci hry, no nové vydanie ponúka úplne rovnaké úrovne všetkým hráčom Monument Valley úplne zadarmo a to na všetkých platformách. Táto akcia nadobudne platnosť zajtra, 25. júna.

Podľa vyjadrení pôjde o poslednú aktualizáciu pre titul Monument Valley. Herné štúdio sa teraz zameriava na vývoj budúcich hier, ako je pripravovaný titul Lands End pre virtuálnu realitu, ktorý bude debutovať pre okuliare Gear VR. Okrem toho je v prípravách aj ďalšia 2D hra pre dotykové zariadenia, naplánovaná na budúci rok.

screen-shot-2015-06-23-at-12-33-32-pm

Titul Monument Valley si za rok pôsobenia na mobilnom trhu stiahlo takmer 4 milióny ľudí na platformách iOS, Google, Amazon a Windows. Najväčšiu zásluhu na vysokých číslach a tiež aj zisku sa podieľa platforma iOS, kde podľa štatistík štúdio zarobilo viac než 7 miliónov dolárov. Prekvapivé sú aj zisky z Google Play, ktoré sú dokonca nižšie v porovnaní s Amazonom.

Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Zdroj: TechCrunch

24.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • YapYap
 • Vlado

  S aktualizáciou Ida’s Dream bude zároveň zadarmo aktualizované aj Forgotten Shores? Alebo ten bude naďalej za poplatok vnútroherným nákupom? Ten update som protestne nezakúpil :D

 • mrninko

  len tá vaša uvedená cena 0,70 € nejako nesedí, pýtajú 2,99 €

 • Pred asi dvoma mesiacmi bola zľava a kúpil som si to. Zachvíľu rovno aj vrátil, človek prejde tých pár levelov, čo mu tam za 3€ doprajú za pol hodinu a potom si musí priplácať…To je systém

 • Vlado

  Hmm … balík levelov … bol to len jeden CHAPTER navyše. Ale dobre, bolo to zadarmo, tak OK. Forgotten Shores je naďalej len za in app nákup.

+