MojAndroid

Aj vám sa už stalo, že vec, ktorú ste si kúpili bola chybná, alebo ani z ďaleka nefungovala tak ako mala? Určite áno. Práve z tohto dôvodu vznikla aplikácia Monite. Konkrétnejšie ide o databázu výrobkov z rôznych odvetví. Všetky výrobky sú ako rizikové označené Slovenskou obchodnou inšpekciou a práve vďaka tomu sa nepravdivých informácií obávať nemusíte.

Ako Monite fugnuje?

Aplikácia Monite vás hneď po spustení privíta základnými informáciami o jej fungovaní. V aplikácii si je možnosť vybrať aj kategórie výrobkov, ktoré chcete sledovať, či už ide o športové potreby, potraviny, autá alebo detské hračky. Aplikácia vás po spustení taktiež uistí o dôveryhodnosti zdroja, čo potvrdzuje aj odkaz na stránku SOI určený špeciálne danému produktu.

Medzi chybné výrobky patrí napríklad aj výstražný trojuholník na obrázkoch nižšie. Po kliknutí na produkt sa zobrazí podrobný popis závady či hroziaceho nebezpečenstva. V prípade trojuholníka je to nízka mechanická stabilita, čo znamená, že neodoláva minimálnemu predpísanému tlaku vzduchu. K tomuto nedostatku sa pridala aj nízka odolnosť voči palivám.

Rizikovosť výrobku zistíte ešte pred jeho kúpou

To, či je výrobok ktorý chcete kúpiť chybný, môžete zistiť vďaka vstavanej funkcii skenovania čiarového kódu ešte pred jeho kúpou. My v redakcii sme túto funkciu odskúšali na plechovke Coca-Coly. Aplikácia nemala so skenovaním kódu vôbec problém. Po úspešnom naskenovaní sa objavila obrazovka s informáciou o tom, že sa v databáze nenachádza žiadny “alert” vzťahujúci sa na daný čiarový kód.

Myslíme si, že aplikácia je ako databáza sama o sebe viac ako užitočná, no je pravdou, že máloktorý zákazník si na nákupe v potravinách bude každý jeden výrobok skenovať.

Monite
Monite
Developer: Getwise
Price: Free
  • Monite Screenshot
  • Monite Screenshot
  • Monite Screenshot
  • Monite Screenshot
  • Monite Screenshot
  • Monite Screenshot

Náš tip
Výskumníci zistili, že drony značky DJI majú kritickú bezpečnostnú dieru

29.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+