MojAndroid

Volám sa Ondrej Ličko, som šťastný majiteľ telefónu HTC Wildfire (OS Android 2.2.1 Froyo, bez rootu) a pre portál Môj Android píšem recenzie na hry a aplikácie. Keďže sa na Android Markete nachádza nespočetné množstvo aplikácií a hier, chcel by som vám napísať zoznam pre mňa užitočných aplikácií.  Budem sa snažiť, aby som napísal len to dôležité o danej aplikácii a na konci článku v diskusii napíšte, na ktorú aplikáciu či hru napíšem ďalšiu podrobnejšiu recenziu. Tak poďme na to.

1. Launcher Pro : Skoro úplná konfigurácia domácich obrazoviek, ktorých môže byť dokopy až 7. Spolu s widget aplikáciami na počasie a hodiny plne nahradil predinštalovaný HTC Sense. Môžete meniť efekt pri prechádzaní z obrazovky na obrazovku a mnoho iného. PS: Rýchlejšie ako HTC Sense.

2. Astro File Manager : Prehliadač súborov na SD karte/telefóne. Mnoho funcií, mimo iných aj posielanie súborov cez bluetooth, takže nepotrebujete žiadny Bluetooth File Transfer ani podobný program.

3. Barcode Scanner : Jeden z mnohých programov, ktoré čítajú QR kódy aj obyčajné čiarové kódy. Treba pripojenie na internet, no keď si raz zvyknete na QR kódy, len ťažko ich opustíte :)

4. Guns’n’Glory : Super hra, na ktorú som už aj písal recenziu. Jedna z TOP hier na Markete vôbec.

5. Opera Mini : Internetový prehliadač, podľa mňa lepší ako predinštalovaný prehliadač. Možnosť záložiek, história, atď…

6. Google Sky Map : Krásna aplikácia od Google. Keď je výhľad na hviezdy, stačí zapnúť a kochať sa hviezdami a súhvezdiami. Na lokáciu jej stačí GPS, netreba pripojenie na internet. Pre mňa “must have” aplikácia.

7. Lookout : Jeden z antivírusov. Mám ho krátko, no zvolil som si ho, pretože chráni aj pred najnovšími “malware”-mi (vírusmi) a keďže doba je taká, aká je, chrániť sa treba. Vírusov na Android OS neustále pribúda. Má neskutočné množstvo možností, ako napríklad záloha dát.

8. Alchemy : Veľmi pekná a jednoduchá hra, v ktorej máte stále chuť napredovať a získavať nové “elementy”.

9. Winamp : Alternatívny prehrávač hudby, malý brat originálu z PC. Takisto množstvo vymožeností, má aj vlastný widget.

10. 2 Players Reactor :  Super hra, ktorá otestuje vaše vedomosti a reakcie. Recenzia na MojAndroid.sk zožala úspech, tak si stiahni hru aj ty a skús, či si lepší ako priateľ !

11. Album Art Grabber : Aplikácia pre puntičkárov ako ja. Dokáže vyhľadať obaly na všetky albumy, ktoré máte v telefóne zo serverov lastFM a MusicBrainz, alebo si len vyberiete obrázok uložený v telefóne.  Nutné pripojenie na internet.

12. gStrings Free : Mobilná ladička na gitaru. Skutočne funguje ! Skúšané pri normálnej ladičke. Množstvo nastavení, optimalizácií a iných nastavení. “Must have” pre gitaristov!

13. Jewels : Chytľavá hra, pri ktorej dokážete stráviť množstvo času. Určite všetkým známa z PC. Množstvo levelov a aj arkádový mód.

14. Zedge : Aplikácia, ktorá na internete nájde okolo 15000 pozadí a tisíce zvonení. Viac asi písať netreba.

15. Winds of Steel : Letecká hra s motívom druhej svetovej vojny,  kde pilotujete lietadlo pomocou akcelerometra. Bohužiaľ, zadarmo je len demo verzia.

Ďalšie  aplikácie/hry : Solo (gitara), xPiano (piáno), Nintaii (logická hra), Paper Toss (hra), Adobe Reader (čítačka .pdf), Air Control (“letisková” hra), Dominoes ! (hra domino), RealCalc (vedecká kalkulačka), MP3 Music Downloader

Legenda: všetky názvy aplikácií slúžia zároveň aj ako odkazy na Android Market

Ktorá hra alebo aplikácia sa vám najviac pozdáva a chceli by ste si prečítať podrobnejšiu recenziu? Napíšte mi do komentára.

 

26.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+