MojAndroid

Nová sociálna sieť od spoločnosti Google sa zatiaľ teší veľkej obľube a svedčí o tom aj veľký počet požiadaviek na pozvánky, ktoré ste nám zaslali (včera to bolo viac ako 300). Ak by ste chceli byť aj vy súčasťou Google+ a radi by ste prešli z Facebooku alebo jednoducho chcete vyskúšať niečo nové, neváhajte a ozvite sa nám a pošleme pozvánku aj vám.

Súčasťou stratégie spoločnosti bol aj vývoj vlastnej aplikácie s rovnomenným názvom Google+. Táto vyniká svojou jednoduchosťou a rozšírenou funkcionalitou zároveň. Ponúka skvelé funkcie, vďaka ktorým si ju určite obľúbite. Poďme si opísať, čo všetko dokáže.

MojAndroid.sk TIP: Pridajte si náš Google+ profil Moj Android do svojich okruhov :)

Prvé spustenie

Aplikáciu Google+ zatiaľ u nás na Android Markete nenájdete. Preto je potrebné ju stiahnuť  prostredníctvom nasledovného odkazu alebo QR kódu. Písali sme o aplikácii v článku MojAndroid.sk TIP: ako nainštalovať aplikáciu Google+ aj na Slovensku.

QR kód

Google+ Aplikácia

Po úspešnej inštalácii a spustení aplikácie ste vyzvaný k výberu Google konta pre svoj Google+ účet- samozrejme, musíte byť už zaregistrovaný vo webovej verzii sociálnej siete. Dôležitým nastavením pri prvotnom spustení je aj povolenie funkcie “Instant Upload”, pomocou ktorej sa budú všetky fotografie vyhotovené vašim telefónom okamžite uploadovať do súkromného albumu – o svoje súkromie sa tak nemusíte báť, pretože k týmto fotografiám máte prístup iba vy a až následné nastavenie zdieľania ich spraví viditeľnými pre vybrané osoby. Tým je prvotne nastavenie ukončené a môžeme začať pracovať so samotnou aplikáciou.

Prostredie a jeho funkcie

V jednoduchosti je krása, to je heslo, ktorým sa riadil aj Google. Aplikácia na pohľad veľmi jednoduchá, no vo svojom vnútri ukrýva mnoho funkcií a nastavení. Úvodná obrazovka pozostáva z piatich ikoniek Stream, Huddle, Photos, Profile, Circles a notifikačnej lišty, ktorú rozbalíte jej potiahnutím alebo kliknutím na ňu.

Circles (okruhy)

Google+ je revolučný aj vďaka systému okruhov, ktoré zjednodušujú správu a kategorizáciu vašich priateľov, či známych. Môžete vytvoriť ľubovoľný počet okruhov a pridávať do nich kontakty podľa vášho uváženia- kolegov z práce pridáte do okruhu “Kolegovia” rodinu zas do okruhu “Rodina”. Správy, fotografie a svoje myšlienky určené pre rodinu môžete tak jednoducho zdieľať iba s nimi a kontakty v okruhu “Kolegovia” nič z toho neuvidia. Rovnako funguje aj prehliadanie statusov a zdieľaného obsahu v jednotlivých okruhoch.

Nič nie je jednoduchšie ako pridávanie kontaktov v Google+. Stačí spustiť okruhy a v hornom pravom rohu stlačiť ikonku. Postupným písaním mena sa budú zobrazovať dostupné kontakty v sieti. Kliknutím na kontakt ho môžete následne pridať do niektorého zo svojich okruhov (alebo aj viacerých). Pri hľadaní priateľov môžete využiť aj návrhy ponúkané samotným Google+.

MojAndroid.sk TIP: Pridajte si náš Google+ profil Moj Android do svojich okruhov :)

Stream

Mám vytvorené okruhy a v nich pridaných priateľov. Ako zobrazím statusy a aktualizácie všetkých? Odpoveďou je Stream, v ktorom sa zobrazuje všetko od všetkých. Potiahnutím prsta doprava sa zobrazia statusy ľudí, ktorí sa práve nachádzajú vo vašom okolí, vľavo nájdete statusy tých, ktorí vás majú vo svojich okruhoch.

V Streame môžete tiež pridávať informáciu o svojej aktuálnej polohe, nahrať fotografie alebo napísať status podobne ako je tomu na Facebooku. Pri písaní statusu cez aplikáciu môžete pridať fotografiu a aktuálnu pozíciu. Samozrejmosťou je aj nastavenie, ktoré okruhy alebo konkrétne osoby status uvidia.

Huddle

Huddle je originálny názov označujúci skupinový chat. Môžete chatovať s celým okruhom alebo iba s vybranými osobami.

Photos (fotky)

Fotografie z Google+ sú rozdelené do štyroch kategórií, v ktorých nájdete snímky z okruhov, vášho telefónu, z albumov a fotografií, kde ste vy sami. Výhodou je synchronizácia s albumami Picasa a takmer neobmedzený úložný priestor pre vaše fotografie a videá. Bližšie o podmienkach ukladania cez Google+ si prečítajte v článku Picasa pre používateľov Google+ bez limitu. Fotografie môžete taktiež zdieľať so svojimi známymi-kliknutím na ikonku fotoaparátu.

Profile (profil)

V tejto sekcii môžete prezerať svoje statusy, fotografie, a informácie o účte.

18.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+