MojAndroid

Paul O´Brien je autorom nástroja MoDaCo.Switch, o ktorom sme vám na našom portáli už písali. Ide o systémovú aplikáciu, ktorá umožňuje prepínať medzi natívnym Androidom a nadstavbou HTC Sense 5, čo je možnosť, ktorú ocení naozaj každý používateľ zariadenia HTC One. Bude totižto môcť mať “to najlepšie z oboch svetov v jednom balíku”.

MoDaCo.SWITCH-for-the-HTC-One-demo-2-645x441

Autor projektu MoDaCo.Switch informoval fanúšikov aj o tom, ako celý projekt funguje. Narozdiel od ostatných podobných nástrojov, ktoré umožňujú umiestnenie dvoch rozdielnych ROM v jednom zariadení, ponúka Switch možnosť absolútnej synchronizácie. To znamená že obe ROM, natívny Android aj Sense, majú spoločné nastavenia, aplikácie aj údaje, čo O´Brien ukazuje aj na videu.

Hoci je projekt MoDaCo.Switch zatiaľ len v beta verzii, autor sľubuje už čoskoré vydanie finálnej verzie a podľa jeho vlastných slov bude tento projekt v budúcnosti podporovať aj viaceré ROM. Do zariadenia si aplikáciu Switch budete môcť nainštalovať klasicky ako .zip súbor cez recovery, takže na jeho používanie budete potrebovať root. Za najväčšiu nevýhodu tohto nástroja považuje Paul nutnosť reštartovania zariadenia pri prepínaní z jednej ROM na druhú, a preto jeho cieľom do budúcnosti bude aj čo najkratší čas potrebný na prepnutie nadstavieb. Zaujímavosťou je aj možnosť využívania IR ovládača a HTC Zoe v ROM s natívnym Androidom. Podobný projekt by mal Paul O´Brien priniesť aj pre Samsung Galaxy S4, zatiaľ však musí pracovať hlavne na MoDaCo.Switch nástroji pre HTC One.

Zdroj: AndroidAuthority

13.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+