MojAndroid

Mobilné telefóny už dlhé roky neslúžia len na telefonovanie a smskovanie. Stali sa nástrojom na prehliadanie webu, surfovanie po sociálnych sieťach, fotografovanie, navigáciu a taktiež pre mnohých malou hernou konzolou umožňujúcou hranie hier. Vďaka výkonným procesorom a 3D grafickým enginom na mobilných platformách ako je Unity 3D alebo Unreal vyzerajú hry na mobiloch a tabletoch podobne kvalitne ako vyzerali pred niekoľkými rokmi na starších konzolách a PC. Dokonca sme sa dočkali portov viacerých starších PC hier ako série GTA alebo Baldur´s Gate. Podľa najnovšieho reportu App Annie a IDC bol príjem na mobilných hrách 2,3x väčší než na PC hrách a dokonca 3,6x väčší než na konzolových hrách.

V príjmoch sú započítané čísla z iOS AppStore a Google Play bez príjmov z reklám. Podľa reportu 80 % príjmov v týchto obchodoch tvoria hry, ktoré paradoxne tvoria len 35 % stiahnutí. Používatelia iOS pritom sťahujú 2x viac hier než používatelia Androidu. 60 % príjmov pochádza z ázijsko-pacifických krajín. Taktiež boli zverejnené najsťahovanejšie hry na iOS, Android a handheld platformách. Môžete ich vidieť na nasledujúcom obrázku.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+