MojAndroid

Server Phandroid publikoval článok, ktorý obsahuje zaujímavé fakty a štatistiky o mobilných hrách od analytickej spoločnosti TechJury. Z článku sa dozvieme, ktorú platformu najviac využívajú mobilní hráči alebo ktoré spoločnosti najviac zarábajú na mobilných hrách. Zároveň článok poukazuje aj na najlepšie žánrové hry.

Statista štatistika

Darí sa Electronic Arts aj Pokémon GO

Zo štatistík Statista sa môžeme dozvedieť napríklad to, že najviac stiahnutí majú mobilné hry od spoločnosti Electronic Arts. Na druhom mieste je u nás pomerne neznáma spoločnosť Cheetah Technology Corp., ktorá je nasledovaná Miniclip.com. Známejší Gameloft je až na 5. mieste. Populárny Pokémon GO má denne tržby 1,4 milióna dolárov. Nasleduje hit Fortnite s príjmom 1,3 milióna dolárov a platformovka Candy Crush s 1,1-miliónovým denným príjmom.

Ďalšie štatistiky:

  • 21 % aplikácií pre Android a 25 % stiahnutých aplikácií pre iOS sú hry
  • Herné účty sú na 43 % všetkých smartfónov
  • 62 % ľudí si do smartfónu nainštaluje hru do jedného týždňa po jeho kúpe
  • 78 % mobilných hráčov sú používatelia operačného systému Android
  • Počet aktívnych mobilných hráčov na celom svete v roku 2018 bol 1 638,4 miliardy
  • 57,9 % hraných hier sú logické hry

6 najlepších mobilných hier podľa žánru:

RPG

V žánri RPG je najlepšie hodnotený tohtoročný mobilný hit Elder Scrolls: Blades od spoločnosti Bethesda. Ponúka rozsiahly otvorený svet, online PvP multiplayer, krásnu 3D grafiku alebo fantasy príbeh s efektnými súbojmi. Bonusom je možnosť kúpy a stavby budov. Hra si na Google Play drží výborné priemerné hodnotenie 4,2 bodov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

FPS

V žánri akčných hier z pohľadu prvej osoby (FPS) je momentálne najlepšie hodnoteným titulom akčný Fortnite: Battle Royale. Hru je síce možné stiahnuť na Android zariadenie len priamo zo stránok Epic Games alebo cez aplikáciu Game Launcher pre Samsung smartfóny, ale aj tak sa teší veľkej obľube. Dôvodom je možnosť multiplayeru pre stovku hráčov, kvalitná 3D cartoon grafika, pohodlné ovládanie a veľa spôsobov zabitia súperov.

Stratégia

Ako najlepšia strategická hra na mobilných platformách je väčšinou spomínaný titul Dawn of Titans. Hra, ktorá na iOS platforme vyšla už v roku 2015, najviac pripomína slávnu PC hernú sériu Total War. Ponúka rovnaké masívne boje v reálnom čase alebo skvelú 3D izometrickú grafiku. Rozdielom je fantasy pozadie príbehu s mytologickými Titanmi namiesto historických udalostí série Total War.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Platformovka

Najlepšou platformovkou podľa Phandroid je titul Legend of Brofist. Za ním ako producent stojí známy youtuber PewDiePie a dokonca je v nej aj hlavnou postavou. Objavujú sa v nej ale aj iní populárni youtuberi. Vašou úlohou v hre je preskákať v 8-bitovej 2D grafike na koniec levelu, pozbierať predmety, respektíve mince a poraziť bossa na konci levelu. Na Google Play si hra udržuje vysoké hodnotenie 4,8 bodov.

Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: 5,49 €

Puzzle

Ako momentálne najlepšiu puzzle hru hodnotí Phandroid titul The Eyes of Ara z roku 2016. Ten má najbližšie k legendárnym PC hrám Myst a Riven z 90. rokov. Ponúka rovnakú atmosférickú 3D grafiku. V nej sa presúvate medzi jednotlivými časťami neznámeho hradu a musíte riešiť rôzne hádanky a skladačky, aby ste postupovali ďalej a prišli na koniec labyrintu.

Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: 4,99 €
Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: 4,99 €
19.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+