MojAndroid

Spolu s predstavením systému Android 9.0 Pie predstavila spoločnosť Google aj novú funkciu Digital Wellbeing (Digitálna rovnováha), ktorá má pomáhať ľudom využívať Android smartfóny zdravejšie a nebyť na nich príliš závislým. Pomáha porozumieť koľko času denne ste strávili používaním vášho smartfónu, koľkokrát ste ho odomkli alebo koľko ste dostali notifikácii. Následne môžete veľa z týchto činnosti limitovať a ušetriť čas venovaný smartfónu pre normálny život. Výrobcovia smartfónov začali v reakcii na to ponúkať vlastné riešenia ako napríklad Huawei, ktorý predstavil vlastnú funkciu Digital Balance. Teraz sa k nemu pridáva jeho čínsky konkurent Xiaomi.

Funkcia dostala názov Screen Time

V najnovšej uzavretej betaverzii MIUI, ktorú Xiaomi vydáva pravidelne každý týždeň, sa objavila v nastaveniach funkcia Screen Time. V nej si môžete zapnúť Screen Time Alert, ktorý by vás mal upozorňovať, že používate smartfón príliš dlho podľa toho, aký časový limit ste si vybrali. Samozrejmosťou sú podrobné štatistiky o čase pri zapnutom displeji, počte odomknutí, počte notifikácii alebo najčastejšie používaných aplikáciach. Ku každej aplikácii si môžete nastaviť aj limit jej používania. Zatiaľ nieje známe, kedy sa funkcia dostane do stabilnej verzie MIUI.

Náš tip
Nokia 6 a Nokia 8 dostávajú aktualizáciu na Android Pie, prekvapením je vstavaná podpora Digital Wellbeing
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.4.2019
Zdroj: Fonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Efan

    Jj je to tam na mojom note 6 pro, čas displeja napísané no som zvedavý co to je za sranda

+