MojAndroid

Najnovšie správy zo zahraničia hovoria o klesajúcej popularite zariadení s označením Mini. V pomere k výkonu majú tieto zariadenia totižto dosť vysokú cenovku a za mini smartfón známej značky zaplatíte aj 2-krát viac ako za jeho ekvivalent z Číny. Tieto zariadenia preto nemajú špecifickú cieľovú skupinu a kúpia si ich väčšinou len tí, ktorí by chceli klasickú vlajkovú loď, no nemôžu si ju dovoliť. Zahraničné zdroje uvádzajú najväčšie prepady popularity pri zariadenia LG Beat (LG G3 Mini) a Sony Xperia Z1 Compact.

Recenzia_Sony_Xperia_Z1_Compact_a11

Mini smartfóny dnes ponúkajú displeje so 4,3″ uhlopriečkou, čo bola ešte pred 2-3 rokmi veľkosť, z ktorej sa všetci smiali. Napríklad Samsung Galaxy S2 ponúkal takto veľký displej a na svoju dobu bol naozaj “obor”. Dnes majú mini smartfóny v extrémnych prípadoch aj 5″ displej (LG Beat) a ľudia si ich pletú s ich výkonnejšími súrodencami najmä vďaka takmer totožnému dizajnu. Vyvoláva to v nich zmiešané pocity, ktoré koniec-koncov vedú ku kúpe vlajkovej lode, prípadne úplne iného zariadenia. Ako ste na tom vy? Páčia sa vám mini edície smartfónov?

Zdroj: PhoneArena

1.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+