MojAndroid

Na trhu sa nachádza niekoľko Android zariadení, ktoré nemajú slot na pamäťové karty. Za všetky môžme spomenúť napríklad Nexus zariadenia alebo posledné modely smartfónov od spoločnosti HTC. Mať veľkú vnútornú pamäť je v takomto prípade veľmi výhodné, avšak čo treba spraviť vtedy, keď vám už ani taká veľká vnútorná pamäť nestačí? Rovnakú otázku si položili aj Andy a Rich, autori Kickstarter projektu Mini MicroSD Reader.

mini-microsd-reader-main

Autori začali na miniatúrnej čítačke pamäťových kariet pracovať hneď po tom, ako si v lete 2012 kúpili tablet Nexus 7. Najskôr prišli bratia len s nápadom, neskôr však začali reálne skúšať niekoľko čítačiek, až nakoniec našli ten správny hardvér na to, aby vytorili vlastnú čítačku pamäťových kariet miniatúrnych rozmerov. Tá je menšia ako americký štvrťdolár a môžete si ju zavesiť napríklad na krúžok od kľúčov. Výborné spracovanie ponúka aj kryt na čítačku, ktorý je k nej pripevnený dvoma spôsobmi a pri používaní si ho môžete na krúžok pripnúť namiesto čítačky.

Mini MicroSD Reader zatiaľ pracuje len s niekoľkými zariadeniami a pre jeho správne fungovanie je potrebné nainštalovanie potrebného softvéru alebo dokonca root. Tu je zoznam zariadení, na ktorých bola táto čítačka už odskúšaná:

  • Samsung Galaxy S2, S3, Note, Note 2 – netreba aplikáciu ani root,
  • Motorola RAZR M, RAZR HD, RAZR MAXX HD – netreba aplikáciu ani root,
  • HTC One X+, Evo 4G LTE (Sprint), DROID DNA – netreba aplikáciu ani root,
  • Samsung Galaxy Nexus, Google Nexus 7 & Nexus 10 – potrebné nainštalovanie aplikácie Media Importer, pre plnú podporu potrebný aj root,
  • Nook Color, Kindle Fire – potrebný root a alternatívna ROM (napr. CyanogenMod),
  • Tablety využívajúce  RockChip & AllWinner procesory; Sonicview N710 – netreba aplikáciu ani root.

Andry a Rich žiadajú o podporu svojho projektu na stránke Kickstarter. Potrebujú získať 5000 dolárov, z čoho sa im doteraz podarilo vyzbierať necelú polovicu. Ak im prispejete čiastkou aspoň 12 dolárov, získate jednu takúto čítačku po začiatku výroby aj vy. Páni však upozorňujú na to, že používanie ich čítačky je značne obmedzené výrobcami, ktorí môžu vo svojich budúcich zariadeniach alebo aktualizáciách softvéru vypnúť podporu USB OTG alebo USB Host, čím vyradia funkčnosť čítačky. Dovtedy by však mala pracovať na všetkých zariadeniach, ktoré túto funkciu podporujú a sú založené na procesoroch firiem Qualcomm Snapdragon, Samsung Exynos 3, 4 & 5, Nvidia Tegra 2 & 3, TI OMAPRockChip aAllWinner. Viac sa dozviete priamo na stránke Kickstarter.

6.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+