MojAndroid

Microsoft už onedlho spustí predaj svojho nového operačného systému Windows 8, ktorého príchod zatraktívni aj nová cloudová služba Xbox Music. Služba bude zadarmo dostupná od zajtrajšieho dňa (16.10.1012) pre zariadenia Xbox 360 a od 26. októbra pre všetky počítače, tablety či telefóny s najnovšou verziou operačného systému Windows. Nová služba by sa však nemala obmedzovať len na zariadenia s operačným systémom od tejto spoločnosti a dostupné by mali byť aj aplikácie pre ostatné majoritné mobilné platformy, ako Android a iOS. Informoval o tom Jerry Johnson, generálny manažér Xbox Music.

Konkurenciou pre Xbox Music je vlastná služba spoločnosti Google s názvom Google Music – tá je žiaľ momentálne dostupná len pre obyvateľov USA. Microsoft sa však chystá spustiť Xbox Music v 22. vybraných krajinách po celom svete, pričom ďalšie majú v budúcnosti pribudnúť.

Xbox Music pre Android, narozdiel od zariadení s OS od Microsoftu, nebude dostupný zadarmo. Za predplatné 10$ mesačne však získate neobmedzený prístup k viac ako 30 miliónom skladbám. Do cloudu si navyše budete môcť uložiť aj vlastné piesne či albumy získané z iných služieb. Samozrejmosťou je možnosť kupovania jednotlivých skladieb alebo celých albumov a k dispozícii bude aj funkcia pre vytváranie vlastných playlistov. O hudobný zážitok sa budete môcť so svojimi priateľmi podeliť aj na sociálnych sieťach.

Nová cloudová služba by sa na Androide mohla objaviť najskôr na budúci rok. Či bude služba dostupná aj na Slovensku zatiaľ nie je potvrdené.

Zdroj: iMore

15.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+