MojAndroid

Microsoft Wireless Display Adapter (WDA) je nové príslušenstvo pre všetky zariadenia, ktoré nefungujú len s operačným systémom Windows, ale aj Androidom. Novinka z dielní softvérového giganta predstavuje bezdrôtový adaptér pre prenos a zrkadlenie obrazu z tabletu, smartfónu aj notebooku. Ide o univerzálne zariadenie, ktoré k prenosu používa technológiu WiFi Direct a štandard pre streamovanie videa Miracast. Na rozdiel od podobného riešenia Chromecast od Google, je však WDA univerzálnejšie. Obraz zo zariadenia môže totižto prenášať bez obmedzení a na veľkej uhlopriečke televízora alebo monitora zrkadliť napríklad hry, videá, fotografie či prezentácie.

other_wda_productfeatures

Microsoft WDA adaptér je kompatibilný so všetkými zariadeniami s OS Windows 8.1 alebo Androidom 4.2.1 a vyšším. K fungovaniu nie je potrebné internetové pripojenie, prepojenie sa realizuje prostredníctvom HDMI konektora, pričom napájanie je zabezpečované cez USB. Cena adaptéru nie je najnižšia, vzhľadom na jeho univerzálnosť sa však možno oplatí doň investovať. Zakúpiť sa dá za 60 amerických dolárov, pričom objednať si ho môžete priamo z Microsoft Store alebo Best Buy. Zatiaľ však len v USA.

24.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+