MojAndroid

Celý rok 2023 bol maximálne preplnený novinkami o umelej inteligencii. Medzi najnovšie správy patrí napríklad Pixie – plánovaná umelá inteligencia od Google. Technologický gigant len nedávno dokončil práce na projekte Gemini, ktorý má priamo konkurovať ChatGPT-4. Nájdete ho už zahrnutý v Google Bard. Microsoft ale ako jeden z ďalších veľkých konkurentov tiež v boji neustupuje. Umelej inteligencii Copilot po novom umožnili vytváranie hudby. Informuje o tom internetový portál XDA-developers.

Na vytváranie hudby používajú pluginy

Microsoft sa v rámci Copilota v minulosti spojil už s niekoľkými rôznymi službami ako Instacart (zisťovanie ingrediencií a nakupovanie), Kayak (vyhľadávanie výletov) a OpenTable (rezervácie v reštauráciách). Najnovšie sa do tohto zoznamu pripája aj služba Suno – umelá inteligencia tvoriaca hudbu. Navštíviť ich môžete aj na ich webstránke. Všetky tieto funkcie boli pripojené do Copilota v rámci pluginov. Ak ich chcete využívať, musíte ich zapnúť v sekcii “Doplnky.”

príklad funkcie hudobného pluginu Suno | Zdroj: Microsoft Copilot

Nevýhoda tohto pluginu spočíva v tomto, že keď už raz skladbu vygenerujete, neviete zmeniť ani jej hudobný štýl, ani dĺžku. Taktiež nemôžete vytvárať pesničky dlhšie ako jedna minúta. Pre kvalitný výsledok musíte všetky požiadavky poriadne špecifikovať naraz. Službu si môžete vyskúšať už aj na Slovensku. Relevantnejšie výsledky dostanete hlavne v angličtine, ale funguje aj v slovenčine. Texty sú však ale často trochu “lámané” ako je vyobrazené vyššie.

Vygenerovaný výsledok viete následne zdieľať na sociálnych sieťach, rovnako ako iné výsledky, ktoré Copilot ponúkne. Výhodou je, že vaši priatelia nemusia mať vytvorený účet Microsoft, dokážu si skladbu vypočuť aj bez toho. Pokiaľ sa vám plugin Suno nezobrazuje, je možné, že aktualizácia vám naskočí až niekedy v najbližších týždňoch.

Náš tip
Spotify prichádza s umelou inteligenciou. Zmení celý zážitok z počúvania hudby

25.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+