MojAndroid

VR headsety Quest od spoločnosti Meta patria k najrozšírenejším zariadeniam svojho druhu na trhu. Podľa portálu AndroidAuthority teraz Meta oznámila novinku, ktorá môže pre byť pre ich majiteľov odstrašujúca. Spoločnosť, ktorá vlastní aj sociálnu sieť Facebook, začne cez headsety  zhromažďovať používateľské dáta.

Meta sa zameria na údaje o používaní headsetu

Spoločnosť Meta už dávnejšie dala najavo, že zhromažďuje určitý typ údajov na svojej platforme Quest. Používa ich na „zaistenie funkčnosti produktov Meta Quest, implementáciu používateľových nastavení a na udržanie bezpečnosti, zabezpečenia a integrity“. Vyzerá to však, že sa v blízkej budúcnosti zhromažďovanie dát znásobí.

Meta Quest 3 z boku
Meta Quest 3 | Zdroj: Meta

Spoločnosť Meta totiž poslala majiteľom zariadení Quest e-mail o zmenách v zbere údajov. Po vydaní ďalšej aktualizácie softvéru pre VR headsety Quest začne anonymne zhromažďovať údaje súvisiace s používaním zariadenia – vrátane pohybu rúk a tela, sledovania očí, používateľského fyzického prostredia a ďalších vecí.

Výrobcovi by to malo pomôcť zlepšiť používateľský zážitok z používania jeho produktov. Doteraz spoločnosť zhromažďovala napríklad údaje o stave vášho pripojenia Bluetooth, chybách a zlyhaniach zariadenia, výkone jeho hardvéru a udelených povoleniach. Z niekoľkých typov zhromažďovaných údajov sa dalo odhlásiť. Napríklad analýzy výkonnosti funkcií. Nie je však jasné, či to bude možne aj v prípade nových zhromažďovaných údajov.

Náš tip
Apple Vision Pro má problém. Praská mu predné sklo

 

29.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+