MojAndroid

O tom, že Facebook je najväčšia sociálna sieť na svete, niet žiadnych pochýb. Nemôžeme sa preto čudovať ani faktu, že jeho chatovacia služba – Messenger – pokorila v týchto dňoch hranicu 900 miliónov aktívnych používateľov. Modrý gigant tento míľnik oslavuje po svojom a pre používateľov si pripravil malý darček – predstavil nové, skrátené odkazy na profily, ktoré sú dostupné vo forme špeciálnej URL adresy m.me/meno (funkcia nesie názov Messenger Links)alebo pomocou QR kódu (Messenger Codes), ktorý sa dá nasnímať priamo v Messengeri. Ľudia sa tak budú môcť spájať podobne ako na Snapchate.

Mark Zuckerberg však potvrdil, že novinky sa nedočkajú len normálni používatelia, ale aj stránky a firmy, ktoré využívajú Facebook na komunikáciu s partnermi a zákazníkmi. Facebook má pre ne pripravenú funkciu Messenger Greetings, ktorá im umožní zobraziť preddefinovanú správu v komunikácii každému, kto im napíše. Táto novinka sa začala zobrazovať už aj na našej Facebook stránke, no nedá sa reálne nastaviť, takže musíme počkať na to, kým ju Facebook vypustí pre všetkých na svete. Všetky tri spomínané novinky by mali byť celosvetovo dostupné do konca apríla.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Facebook

8.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+